Çözüldü Still waiting for root device kurulum sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Kurulum sürdü ve yeniden başlat uyarısı geldi. Tıkladım yeniden başlatmadı, sadece ekranda mouse oku vardı, bekledi bekledi 5-10dk. Reset tuşuna bastım. Windowsa boot etti sadece. Şu an ne yapmam gerekiyor?
d0Uhyqy1qdQRU6a8Wym8qs4VUQaevEn96AXgeGpFuww.jpeg
3Sxj_lYztVAJq5bVpBbhMXIoz_ftndK_dZa3BMULibE.jpeg

16 dakika kaldı ifadesinden sonra yeniden başlaya geçiyor. Kurulum yapmıyor sanırım.

Ekleme:

Kurulum aşamasında dili İngilizce seçtim. Bir de kuracagim disk bölümünü formatlerken ilk seçeneği uyguladim (first aid) kurulum başarılı oldu. Ancak tikladigim yerlerde siyah leke oluyor. Elimde nvidia geforce 8400 gs ekran karti var. Eski kasadan. Onu takayim mi?

HD530 için destek ne zaman gelir acaba? Ayrıca Edimax EW-7711USn usb wifi alıcımı çalıştıramadım. Son olarak RAM 16GB 2400mhz olmasına rağmen 8GB 1600mhz görüyor. Bu konularda yardım edebilirseniz memnun olurum.

Edimax EW-7711USn usb wifi alıcımı çalıştıramadım.
Aşağıdaki kext ile dene. 108.5 ile çalıtığı rapor edilmiş. Belki EL Capitan ile çalışabilir. AYrıca Farklı portları kullan.
http://www.edimax.com/images/Image/D...2012_09_28.zip
Elimde NVIDIA GeForce 8400 GS ekran kartı var. Eski kasadan. Onu takayım mı?
Dene elbette. Kartı taktıktan sonra Clover Boot Menü / Options / Graphics içinden Inject NVIDIA yap ve Inject Intel üzerindeki işareti kaldırıp dene.
HD530 için destek ne zaman gelir acaba?
Geldiği zaman paylaşırım.
RAM 16GB 2400mhz olmasına rağmen 8GB 1600mhz görüyor.
BIOS XMP Profile Enable yap. OS X aç. Config.plist dosyasını Clover Configrator ile aç. Boot Seçeneklerinde XMPDetection=Yes olarak işaretle:
Screen Shot 2015-12-31 at 12.19.41.png

Sorun devem ederse RAM bilgilerini Config.plisr dosyana manuel olarak sen gir. Bunun için Config.plist dosyasını Clover Configrator ile aç. SMBIOS sçeneğine git. Resimdeki gibi kendi RAM' ının bilgilerini gir:
Screen Shot 2015-12-31 at 12.22.01.png

Tekrar merhaba,

Edimax firması EW-771USR için sürücü yayımladı. Artık internet çalışıyor.

Şu an tek sorun ses. Bu konuda da yardımınıza başvuruyorum. Anakartın ses sürücüsü ALC1150 kod isimli.

Windows'u SSD'den silip El Capitan kurdum ve artık Mac'ten devam edeceğim. Bazı problemlerim var ancak çalışma ortamı durgun berrak su gibi, ferah. Ses ile ilgili uğraşılar icine girdim ancak olmadı. Akşama hata uyarılarını ve config dosyasını yukleyecegim, bakilabilirse sevinirim.

Bios güncellemesi yaptım. Sistem bir daha açılmadı. Aradan bir kaç hafta geçti. Sorunun çözümü için uğraşmaya vakit olmamıştı. Daha sonra Serial Port'u biostan disable yapınca düzeldi. VoodooHDA ile ses problemini de çözüme kavuşturdum.

Okuyanları meşgul etmemek için söyleyeceğim son şey kurulum hatalarının temel sorunu bios ayarları bana göre.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı