Su içtikten sonra oluşan mide bulantısı için ne yapılabilir?

Şöyle, - eğer çeşme suyuysa içtiğin - ben her ne kadar çevremdeki herkes tarafından içilse ve sevilse de içemiyorum. Hazır su içebiliyorum sadece, çeşme suyu içinde karnımda bir şişlik ve mide bulantısı başlıyor, gerçekten çok kötü.
Onun dışında, dişlerinde bir problem varsa gece kanlanmış olabilir ağzın o yüzden su mideni bulandırmış olabilir.

İçtiğin bardakta, suyu doldurduğun şişede mikroorganizmalar üremiş olabilir. Karın ağrısı, aldığınız tattan sonra tamamen psikolojik de olabilir. Hala devam ediyorsa bir doktora görünün bence.
Birçok faydası vardır.
3 yudumda içmenin faydalı olduğuna dair bilimsel bir ispatınız var mı? Ne gibi faydaları var mesela?
...çeşme suyu içinde karnımda bir şişlik ve mide bulantısı başlıyor, gerçekten çok kötü.
Bende de aynı şekilde oluyor. Sebebi musluk suyundaki klor ve kireç.

Hocam, bu durumlarda az havuç veya sarı, kavrulmuş leblebi yenirse bulantıya çok iyi gelir, akılınızda bulunsun. Aç karınla soğuk su, soğuk çeşme suyu mideyi fazla uyarır, ılık veya sıcak su o kadar da kötü tesir edemez. Tok karınla ise bu suyun sıcaklığı bu sonucu olumsuz yönden çok fazla değiştirmeyecektir. Kolay gelsin.

Bak mide bulantısına en etkili çözüm kuru çaydır. Yöntem 1 çorba kaşığı kuru çayı kuru kuru yiyeceksin evet. Zorlanırsan su içerek ye.

Yeni konular

Geri
Yukarı