Sürekli gece vardiyasında çalışılır mı?

kurtcobain1

Centipat
Daha fazla  
6 ay sürekli gece vardiyasında (22.30 - 6.45) çalışmak sağlığımı nasıl etkiler? Sosyallikten başka büyük zararları var mıdır?

Şahsen ben çalışırdım fakat 6 ay sonra uyku düzeni düzenlemek çok zor olacak.

O sıkıntı değil. Zaten şu anda gece 3-4'e kadar ayaktayım. Uykum geliyor fakat kendimi tutabiliyorum. Aslında tek sıkıntı gündüz uyuyabilir miyim? yani akşam 7,8 saatlerine kadar uyumak istiyorum işten geldikten sonra

Ne kadar zararlı olduĝunu bilsen ileride ne sorunlarla karşılaşacığını bilsen asla çalışmazdın sanırım.
Tam olarak ne gibi zararları var yarım yıl çalışacağım uzun vadede değil.

O sıkıntı değil. Zaten şu anda gece 3-4'e kadar ayaktayım. Uykum geliyor fakat kendimi tutabiliyorum. Aslında tek sıkıntı gündüz uyuyabilir miyim? yani akşam 7,8 saatlerine kadar uyumak istiyorum işten geldikten sonra
Zaten o saatlere kadar duruyorsan ilk haftalarda olmasada sonrasında istediğin gibi uyursun.

Şu şekilde iyi öğle namazından sonra 2 saat uyu 9 saat yatmış gibi olursun onu araştır o şekil iyi olur.
Onu ayarlarım zaten işe alışma sürecim 1 hafta sürer, sonra 8 de bir uyurum 1 gibi uyanır işlerimi tamamlar, 3 gibi tekrar uyurum akşam 7-8 gibi kalkarım mantık bu.

Zaten o saatlere kadar duruyorsan ilk haftalarda olmasada sonrasında istediğin gibi uyursun.
Peki iş tanımı şöyle büyük bir markette reyonlardan ürün toplama, yerleştirme bu sıkar mı? Zor bir iş mi?

Biyolojik olarak insanın doğasına aykırı bir şey ama gündüz uyuyabilir miyim sorusu tamamen sana bağlı. Ben ses varken veya aydınlıkken uyuyamıyorum. Ama sessiz bir odam varsa, ışık geçirmeyen bir perde veya göz bandım varsa uyurum.

Geri
Yukarı