Sürücü belgesinde sertifika e-Devlet'ten yazdırılabilir mi?

cemd

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 2 hafta önce A2 sınavını geçtim sertifika vereceğiz dedi sürücü kursu ama vermediler hâlâ. e-Devlet'te gözüküyor ben kendim yazdırıp nüfus müdürlüğüne gidebilir miyim? Bilen varsa yardımci olabilir mi?

Merhaba, 2 hafta önce A2 sınavını geçtim sertifika vereceğiz dedi sürücü kursu ama vermediler hâlâ. e-Devlet'te gözüküyor ben kendim yazdırıp nüfus müdürlüğüne gidebilir miyim? Bilen varsa yardımci olabilir mi?
Herhangi bir şey almana gerek yok. Nüfustan randevunu al fotoğrafını falan hallet. Geçici ehliyet verirler orda sonra aslı da kargoyla evine gelir. Hayırlı olsun.

Buradan sertifika sorgusu yapabilirsiniz ama kursun size ıslak imzalı ve kaşe ya da damgalı bir sertifika vermesi gerekiyor. Sonra randevunuza gidip ehliyetinizi alıyorsunuz.

Herhangi bir şey almana gerek yok.
Emin misiniz? Kaynağınız nedir?

Buradan sertifika sorgusu yapabilirsiniz ama kursun size ıslak imzalı ve kaşe ya da damgalı bir sertifika vermesi gerekiyor. Sonra randevunuza gidip ehliyetinizi alıyorsunuz.

Ben de öyle biliyordum, ıslak imzalı almam gerekiyor diye de, 16-17 gün oldu hala vermediler.

Ben alalı bayağı oluyor, fakat hiç ıslak imzalı, kaşe ya da damgalı bir belge getirdiğimi hatırlamıyorum. Fotoğrafla gitmiştim. Değişkenlik gösteriyor mu acaba kurumda çalışan kişiden kişiye?

Kendim? B sınıf ehliyet aldım bana hiçbir şey vermediler. Sadece ilk başta verdiğim evrakları geri verdiler.
Herhalde a sınıf ehliyet de o şekildedir. Zaten E Devlet ile erişilebilen her şey sistemden de görülüyor. Örnek olarak ben ehliyetten 1 hafta sonra yeşil pasaporta başvurdum. Fotoğrafa ve imzaya bile gerek duymadı görevli memur.

Ben alalı bayağı oluyor, fakat hiç ıslak imzalı, kaşe ya da damgalı bir belge getirdiğimi hatırlamıyorum. Fotoğrafla gitmiştim. Değişkenlik gösteriyor mu acaba kurumda çalışan kişiden kişiye?
Ben geçen sene alırken ve geçen hafta arkadaşıma ehliyet alırken sertifikalar istenmişti. İnternete baktım ama bir kaynak bulamadım ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı