Sunrise 4070 özelleştirmeli alınır mı?

Biostar anakart tercih etmiyorum. Onun yerine Asus B650-m k alırım 41 olur zaten. M2 den 500 gb feda etsem uygun fiyata denk geliyor. 4070 super ve 4070 arasındaki farklara baktım. Hocam inan sadece sonuna super ismini eklemişler. Performans açısından sinek yağı kadar fark yok. Ama değerlendirilebilir. Biostarı çıkarıp asus çekerim.

Psu su 750 +80 bronze. Benim sistemde Gold.
4070s ile 4070 arasındaki farka bir daha bakmanı öneririm %25 fark var.

hocam attığım 2 anakart arasında fiyat farkı var. m-r serisinin mhz si daha yüksek diğerinin daha düşük. aradaki 500 tl fark sadece m2 soğtucusu mu yani ? bir bakarsanız sevinirim
Hocam hangi sistemdeki 2 anakarttan bahsediyorsunuz ? Link atarmısınız ya da anakartların modellerini tam olarak yazarmısınız ?

Ben Intel'ci olduğum için herkesin kararı farklı diyeyim ben bile yakın zamanda i9 geçmeyi planlıyorum konumuza dönecek olursak anakart da 4RAM slotu yok ekstra masrafa yol açacak anakart değiştireceksen bile B650, B660M filan var onlara bakabilirsin M.2 SSD yazma okuma hızından dolayı çok şüpheliyim eğer hala sipariş geçmediysen parçaları anakartı M.2 SSD'yi değiştirmeni RAM eklemeni tavsiye ederim.

Sitelerdeki darboğaz verileri çok öldürücü şekilde yüksek veriyorlar şu an 12400F Ventus 3060 ekran kartına bile %60 darboğaz çekiyor halbuki öyle bir kayıp yok olsa bile %4 5 filandır tahminimce.

B660M LGA1700 sokettir R5 7500F e uymaz. Darboğaz sitelerine gelince komple hepsi yalandır. Üst yorumda darboğaz sitesine göre yorum yaptığınızı gördüm bu şekilde yaparsanız yanlış bir yönlendirme yapmış olursunuz. 12400F işlemci 3060'ı mı besleyemeyecek? Daha komik bir şey duymadım. 4060 Ti bile besliyor o işlemci. RAM'lerin de 16x2 olmasına gerek yok DDR5 sistemlerde bunlar çok fazla performans etkisi yapmıyor.

Hocam hangi sistemdeki 2 anakarttan bahsediyorsunuz ? Link atarmısınız ya da anakartların modellerini tam olarak yazarmısınız ?

benim gördüğüm fiyat avantajı olarak b650m-r. Hem frekansı yüksek hemde fiyatı daha ucuz. m-k ise sadece usb 3.2 fazladan vga ve m2 soğtucusu gördüm. Ekstra birşey görmedim ben.

benim gördüğüm fiyat avantajı olarak b650m-r. Hem frekansı yüksek hemde fiyatı daha ucuz. m-k ise sadece usb 3.2 fazladan vga ve m2 soğtucusu gördüm. Ekstra birşey görmedim ben.
Aralarında ucuz olanı seçmek en mantıklısı hocam, fiyat farkına değecek özellikler yok.

Aralarında ucuz olanı seçmek en mantıklısı hocam, fiyat farkına değecek özellikler yok.
yardımlarınız için çok teşşekkürler hocam. Değerli vaktinizi harcadığınız için. Kafa karışıklıklarını çözdüğünüz için. Büyük bir hatadan döndüm açıkçası. 2 bin tl az verip rezil bir anakart - ram ve m2 ye sahip olup gül gibi sistemi çöp edecektim. Tekrardan teşekkür ederim.

yardımlarınız için çok teşşekkürler hocam. Değerli vaktinizi harcadığınız için. Kafa karışıklıklarını çözdüğünüz için. Büyük bir hatadan döndüm açıkçası. 2 bin tl az verip rezil bir anakart - ram ve m2 ye sahip olup gül gibi sistemi çöp edecektim. Tekrardan teşekkür ederim.
Estağfurullah hocam, rica ederim aklınıza birşey takılırsa sormaktan çekinmeyin.

Estağfurullah hocam, rica ederim aklınıza bir şey takılırsa sormaktan çekinmeyin.

Hocam merhaba, bu sistemi yayın odaklı kullanmak için almayı düşünüyorum. Oyunlar için vs. zaten yeteri kadar yüksek seviye bir sistem o yüzden yayın odaklı birkaç parçayı değiştirmeyi önerir misiniz yoksa bu şekilde direkt almak mı mantıklıdır?

Hocam merhaba, bu sistemi yayın odaklı kullanmak için almayı düşünüyorum. Oyunlar için vs. zaten yeteri kadar yüksek seviye bir sistem o yüzden yayın odaklı birkaç parçayı değiştirmeyi önerir misiniz yoksa bu şekilde direkt almak mı mantıklıdır?
Ben onlar kadar iyi bilemem fakat şu an sistem geldi Gayet memnunum. Sadece w11 pro yükledikleri için bazı oyunlar drop sıkıntısı çekiyorum. Biosu güncelleyip w10 a geçersem sorun büyük olasılıkla çözülür. Kasanın tek eksi yönü HDD ve SSD için yeri yok. Arkada vidalı kısım var ama SSD sığmıyor oraya. Yarın mühendis arkadaşa soracam , Bu SSD yi nereye koyim diye. PSU nun yanına mı koysam diyorum bazen.

Geri
Yukarı