Superonline 16 Mbps internet vermiyor

@LeViAcKeRMaN alt yapın 11 Mbps ise zaten hat değerlerin o alt yapıda olmasi gerektigi gibi. İc tesisatinda sorun oldugunu dusunmuyorum. Dedigim gibi Netspeed firmasina bir bak. Bölgede SOL alt yapisi yoksa gelme ihtimali cok zor. İlk verdigin cevapta ozel isimleri kucuk harflerle yazmissin. Duzelt ki ceza yeme.

@LeViAcKeRMaN
hocam ben sana hukuki olarak fayda sağlamak adına dedim... Emin ol sen tek değilsin..
işin kötü tarafı, senin gibi mağdur olan ve farkında olmayan o kadar çok kullanıcı var ki..
örnek veriyorum; kullanıcıya 20mbs hizmet taahhüt edilmiş, alt yapı max 10mbs destekliyor, kullanıcı reel de 4mbs alıyor.. (rakamlar öylesine) ama kullanıcı hayatından memnun x5 servis ücreti ödüyor. (hayatından memnun = hiçbir resmi başvurusu yok) BTK bu şekilde servis sağlanan ciddi sayıda kullanıcı tespit etti.
zaten sonrasında cezalar geldi, sonra AKK 1. dönem hayatımıza girdi:)
AKK karlılık açısından servis sağlayıcıları zarar ettirince AKK 2. dönem başladı.. Hatta şu an kotalı hizmet satılmakta ( evet bildiğimiz kotalı, xx GB limitin var biterse internetsizsin [ ya da aşım ücreti ödersin])

@LeViAcKeRMaN alt yapın 11 Mbps ise zaten hat değerlerin o alt yapıda olmasi gerektigi gibi. İc tesisatinda sorun oldugunu dusunmuyorum. Dedigim gibi Netspeed firmasina bir bak. Bölgede SOL alt yapisi yoksa gelme ihtimali cok zor. İlk verdigin cevapta ozel isimleri kucuk harflerle yazmissin. Duzelt ki ceza yeme.

Karşı sokakta FİBERNET var.:dikkatli:

Mantık olarak dediğin gibi 11 Mbps destekliyor, 16 Mbps verseler hızını düşürebilirler, diyorsun. Benim de 17 Mbps destekliyor ama 16 Mbps paketine geçemiyorum. :) 5 farklı kişi ile konuştum müşteri temsilcisi olan. 16 Mbps verdikleri zaman sistem tanımlamıyor, diyor. Nasıl bir sistem bilemiyorum. Baz istasyonundan gelen sinyal evime ulaşana kadar düşüyormuş. Olabilir, belki dedim. Bu konuyu gördükten sonra bir kez daha şansımı denemek istiyorum. Üstelik 8 Mbps kullanıyorum, 16 Mbps pakete geçmek için 6 TL fazla vereceğim. Doğru 6 TL :)

Mantık olarak dediğin gibi 11 Mbps destekliyor, 16 Mbps verseler hızını düşürebilirler, diyorsun. Benim de 17 Mbps destekliyor ama 16 Mbps paketine geçemiyorum. :) 5 farklı kişi ile konuştum müşteri temsilcisi olan. 16 Mbps verdikleri zaman sistem tanımlamıyor, diyor. Nasıl bir sistem bilemiyorum. Baz istasyonundan gelen sinyal evime ulaşana kadar düşüyormuş. Olabilir, belki dedim. Bu konuyu gördükten sonra bir kez daha şansımı denemek istiyorum. Üstelik 8 Mbps kullanıyorum, 16 Mbps pakete geçmek için 6 TL fazla vereceğim. Doğru 6 TL :)

Seninde mi hızın 8 Mbps.:dikkatli:İkimize de isteseler verirler ama bana da sistem izin vermiyor zaten deyip duruyorlardı.

O zaman o ayri ama karsi sokak oldugu icin gelme ihtimali imza toplamana ve toplu basvuruya bagli. Tek kisiyi pek umursamiyorlar. Birde simdi ortak alt yapi icin anlasti İSS'ler on numara olur geldiginde.

Burada Turk Telekom merkezi bana yakın gidip oraya konuşacağım.;)Ben caddede bir kaç mağazaya girip sorduğumda da hepsinde ADSL varmış.:dikkatli:Bina içi kablo sanırım ben lise 1 gidiyordum o zaman değişmişti belkide lise 2 pek hatırlamıyorum. Lise 1 kaç yaşında gittiğimi bile unuttum.:kıkırda:
O zaman o ayri ama karsi sokak oldugu icin gelme ihtimali imza toplamana ve toplu basvuruya bagli. Tek kisiyi pek umursamiyorlar. Birde simdi ortak alt yapi icin anlasti İSS'ler on numara olur geldiginde.

İlk bağlandığında Max rate 18000 falandı. Data rate ise 13000 falandı. Küsuratları vardı ben hatırlıyorum. Sonra bir kaç ay geçti ve bir gün internetim de yavaşlamadı oldu. Aradım Superonline ve Turk Telekomdan biri geldi bina içinden bir şeyler yapıp gitti o zaman Max rate 11000 falan düşmüştü. Acaba bu olayında bir etkisi var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı