Superonline'da akşam saatlerinde ping sorunu

PODOLOG

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli izmit
Daha fazla  
Meslek
Hemşirelik
Uzun zamandır (2 ay) akşam saatlerinde 18.00 ile 24.00 arasında ping sıkıntısı çekiyorum oyunlarda. Hiçkimse bağlanmasa bile saçma şekilde ping oluyor. Müşteri hizmetlerini aradım oyunlarda SS alıp iletişim merkezimize atın dediler, cevapları bu:
1546033122828.png

Ne yapmam gerekiyor bu sorunu yaşayan çözen bilen var mı? Kanser ediyor adeta...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda bu sorunu yaşıyorsun? Aldığın hizmet ve hızı nedir? Fiber mi, ADSL mi?

Modeminin markası modeli nedir? Arkada bir şey indirmediğine emin misin?

Her fırsatta "bilgilerinize ulaşmaya çalışıyorum" diyen bir müşteri hizmetlerinin, "ping" nedir bilebileceğini pek sanmıyorum :) Boşuna talep oluşturmuşsun.

Altyapının desteklediği limitlere yakın hızda internet kullandığınızda ping sorunu olabiliyor. İnternet hızını modem arayüzünden limitleyebiliyorsanız o şekilde denemenizi öneririm. Modemden yapılıyor mu, yapılıyorsa modemden yapmak işe yarar mı bilmiyorum. Biz ping ve loss sorunları için müşteri hizmetlerini aradığımızda hızı 75 Mbps'den 60 civarına (tam kaç olduğunu hatırlamıyorum) düşürmeyi önermişlerdi. Yapıp deneyelim dedik, büyük ölçüde sorun düzeldi. Yine de kesin dilli bir yanıt vermek istemiyorum, bu bahsedilen interneti ben kullanmıyorum çünkü, bir akrabamın evindeki internet.

Oyun icindeki ping hic bir sey ifade etmez onlar icin. Yetkili dogru soyluyor. tracert ve ping komutlariyla onlara packet loss oldugunu ya da uzun surdugunu kanitlamalisin.

Hangi oyunlarda bu sorunu yaşıyorsun? Aldığın hizmet ve hızı nedir? Fiber mi, ADSL mi?

Modeminin markası modeli nedir? Arkada bir şey indirmediğine emin misin?
Aldığım hız 10.25 mbps altyapım 12 mbps destekliyor. Geçen ay geçtim bu pakete taahhütüm bitmişti. Bütün oyunlarda ping yükseliyor hızımda sıkıntı yok sıkıntım sadece ping'te. ADSL kullanmaktayım. Çok eminim arkada hiç birşey açık değilkende böyle oluyor. HG658 Superonline'ın verdiği modemi kullanıyorum.
Son 2 aydır aynı problem bende de var. Eskiden çok memnundum, bu aralar ping ve loss çok oluyor.
Görüştüğüm bayan'da bunun hakkında son zamanlarda çok kişiden dönüt alıyoruz sorunu araştırmaktayız felan dedi. Bilemiyorum superonline'da var galiba sıkıntı.
Her fırsatta "bilgilerinize ulaşmaya çalışıyorum" diyen bir müşteri hizmetlerinin, "ping" nedir bilebileceğini pek sanmıyorum :) Boşuna talep oluşturmuşsun.
Yok kadınla gülüştük hatta PUBG oynuyorum adamı vuracağım 10 saniye sonra komutlarım işliyor felan dedim anladı hangi oyunlarda oluyorsa ss atın destek ekibine falan dedi. Bu konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar.
Altyapının desteklediği limitlere yakın hızda internet kullandığınızda ping sorunu olabiliyor. İnternet hızını modem arayüzünden limitleyebiliyorsanız o şekilde denemenizi öneririm. Modemden yapılıyor mu, yapılıyorsa modemden yapmak işe yarar mı bilmiyorum. Biz ping ve loss sorunları için müşteri hizmetlerini aradığımızda hızı 75 Mbps'den 60 civarına (tam kaç olduğunu hatırlamıyorum) düşürmeyi önermişlerdi. Yapıp deneyelim dedik, büyük ölçüde sorun düzeldi. Yine de kesin dilli bir yanıt vermek istemiyorum, bu bahsedilen interneti ben kullanmıyorum çünkü, bir akrabamın evindeki internet.
Modemden hızı 8 mbps'ye limitlesem düzelir mi acaba deneyeceğim ama zannetmiyorum çünkü zamansız olan birşey değil akşam saatlerinde tam oyun vaktimde oluyor iş çıkışı diyorum azcık oyun oynayayım mahvoluyor bütün zevk. Teşekkürler yanıtınız için.
Oyun icindeki ping hic bir sey ifade etmez onlar icin. Yetkili dogru soyluyor. tracert ve ping komutlariyla onlara packet loss oldugunu ya da uzun surdugunu kanitlamalisin.
SS'lerini tekrardan atacağım hepsinin fotoğrafını aldım tarih ve saatleriyle birlikte.

Son düzenleme:
ADSL bu sorun Superonline'dan kaynaklanmıyor muhteşem alt yapısı olan Türktelekom'dan kaynaklanıyor.
Eskiden çok memnundum hiç bir şekilde ping çıkmıyordu. Bu yüzden seviyodum internetimi. Şuanda güzel ama akşam saatlerinde felç oluyor. Akşam olması kafamı bulandırıyo niye hiç gündüz olmuyor da hep akşamları?

Hocam akşam altyapı daha çok zorlanır mantıken. 8 Mbps'e limitlemeyi deneyin bence. Dediğim gibi biz bu şekilde aşmıştık sorunu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı