Supplement tavsiyesi

yunusteyin

Femtopat
Daha fazla  
Spora başlayalı yaklaşık bir buçuk ay oluyor. Supplement olarak ne almam gerek pek bir bilgim yok. 16 yaşında kilo 80, boy 1.80 arkadaşlarım creatine almam gerektiğini söylüyor ama emin olamıyorum. Tavsiyeleriniz neler?

Öncelikle supplementlerden ekstrem etkiler bekleme sonuçta ilaç değil bunlar, destekleyici sadece. Protein alımında zorlanıyorsan protein tozu, genel olarak creatine alabilirsin. Kalanı pek de önemli değil.

Spora başlayalı yaklaşık bir buçuk ay oluyor. Supplement olarak ne almam gerek pek bir bilgim yok. 16 yaşında kilo 80, boy 1.80 arkadaşlarım creatine almam gerektiğini söylüyor ama emin olamıyorum. Tavsiyeleriniz neler?
Takviye tavsiyesi verebilmemiz için ne gibi beslenme, konsantrasyon, güç, ya da ne bileyim uyku sorunları, kronik bazı sağlık sorunları yaşadığını ya da yaşamadığını, bazı kan değerlerini, antrenman şeklini, şiddetini ve tabi ki hedefini vs. bilmemiz gerek. Herkes gibi kreatin ve balık yağı al geç demek istemem ben açıkçası evet bunlar herkese fayda verecektir öyle ya da böyle ancak gerçekten eksiklerini tek tek tespit edip doğru takviyeler alman gerek ki olay birkaç tane kategorik ürün önermekle de bitmez whey mi alman gerek tamam ama hangisini, balık yağı mı alacaksın tamam ama hangisini ? Zor bir süreç, ihtiyacın olmayan bir ürün alabilirsin ya da kötü dandik bir ürünü birisi sana kakalayabilir vs. dikkatli olman gerek.

Takviye tavsiyesi verebilmemiz için ne gibi beslenme, konsantrasyon, güç, ya da ne bileyim uyku sorunları, kronik bazı sağlık sorunları yaşadığını ya da yaşamadığını, bazı kan değerlerini, antrenman şeklini, şiddetini ve tabii ki hedefini vs. bilmemiz gerek. Herkes gibi kreatin ve balık yağı al geç demek istemem ben açıkçası evet bunlar herkese fayda verecektir öyle ya da böyle ancak gerçekten eksiklerini tek tek tespit edip doğru takviyeler alman gerek ki olay birkaç tane kategorik ürün önermekle de bitmez whey mi alman gerek tamam ama hangisini, balık yağı mı alacaksın tamam ama hangisini? Zor bir süreç, ihtiyacın olmayan bir ürün alabilirsin ya da kötü dandik bir ürünü birisi sana kakalayabilir vs. dikkatli olman gerek.

Ramazan dolayısıyla pek beslenmeye dikkat edemiyorum ama defonasyona girmiş gibiyim günlük yaklaşık 80-100 gram arası protein alabiliyorum.

Öncelikle supplementlerden ekstrem etkiler bekleme sonuçta ilaç değil bunlar, destekleyici sadece. Protein alımında zorlanıyorsan protein tozu, genel olarak creatine alabilirsin. Kalanı pek de önemli değil.
Çok büyük bişey beklemiyorum zaten sadece gelişimini biraz daha hızlandırıp vücudu 1 tık daha hızlı toparlamak istiyorim

Yeni konular

Geri
Yukarı