Suzuki Birdie 50 CC motor alınır mı?

mustafa1200512

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, ben KKTC'de yaşıyorum. Babamın kullandığı motor var, Suzuki Birdie FR50 diye geçiyor internette. 50CC bir motor. Tekerleri büyük jantları da büyük croos gibi bir motor. 50 CC'ye göre büyük tekerleri var. Burada fiyatları 2-3 bin TL arası. Hava soğutmalı dediğim gibi. Babamın kullandığı motorda Suzuki Birdie bende sürüyorum mandıraya yanı çiftliğimize gittiğimizde traktör vesaire onları da sürüyorum. Bu motor iyi mıdır? Japon malı bır motor. 2-3 gün önce ilk arızasını verdi. Motor 2008 model arızası da karbüratör tıkandı bir de egzoz tıkandı. Şu an sanayide. Egzozu tıkanıklığı düzeldi. Şu an susturucu takılı olmasına rağmen bağırıyor. Egzoz tıkalı olduğunda sıcak hava içeride kalıp motoru ısıtıyormuş. 700-800 bir metre gittiğimizde bile motor cayır cayır yanıyordu. Sizce alınır mı?

Tekerleri büyük olduğu için çok rahat her yere çıkıp girebiliyor. Biz bahçe boruları patladığında her yer su oluyor çamur oluyor orada bile rahat gidebiliyor motor. Bu arada 3 vites debriyajsız. Sizce bende kendime evraksız hiçbir şeyi olmayan kayıtsız bir şey alayım mı? Sizce sağlam motor mu? Öyle mandırada sürmelik. Bizim 340 dönüm bahçe arazimiz falan var orada sürmelik. Zaten mandıra koy gibi bir yerde, Yuvacık köyünde. Orada sürmek için croos gibi her yere de girebiliyor. Sizce iyi midir? Benim bildiğime göre motor çok sağlam. Babam 6 7 senedir sürüyor ve düzenli olarak motor yağ bakımları yapılıyor. Ben pek bilmediğim için buraya yazmak istedim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 709
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam güzel motor ama eski. Sağlamca bakımlarını yaptıracaksanız alabilirsiniz. Bizde Honda C90 var. Öyle bakımda yaptırmayız ama bana mısın demiyor. Japonlar bu işi yapıyor.

Hocam güzel motor ama eski. Sağlamca bakımlarını yaptıracaksanız alabilirsiniz. Bizde Honda C90 var. Öyle bakımda yaptırmayız ama bana mısın demiyor. Japonlar bu işi yapıyor.

Teşekkürler yorumun için bugün motorla suya gırdık epey battı egzoza kadar ama gıtmeye devam edıyor egzoza kadar suya gırmesıne ragmen durmadı cıkardı bızı oradan alınmaya deger bır motor.

Geri
Yukarı