"System32 admin" virüs mü?

KebabTheKiller

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hem Kaspersky hem de Malwarebytes uyarı veriyor. Kaspersky silemedi virüs mü bu?

Heur yazıyor başında.

Şu an bilgisayarcı sağ olsun KMSpico buldu ve trojan. Multi. Genautoruntask. A diye bir şeyyde buldu sistem belleğine işlemiş.

Son düzenleme:
Hem Kaspersky hem de Malwarebytes uyarı veriyor. Kaspersky silemedi virüs mü bu?

Heur yazıyor başında.

Şu an bilgisayarcı sağ olsun KMSpico buldu ve trojan. Multi. Genautoruntask. A diye bir şeyyde buldu sistem belleğine işlemiş.
System32 klasörü kesinlikle virüs silmelisin 🤣
Edit: System32 Admin virüsüymüş kusura bakmayın tam okuyamadım. Dediğin şey system32.exe mi? Genelde klasör adlarını kopyalayan virüsler oluyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Nesnenin olduğu yer admin diyor.

System32 kesinlikle virüs silmelisin.
Edit: System32 admin virüsüymüş kusura bakmayın tam okuyamadım. Dediğin şey system32.exe mi?

Yok burada attım fotoyu.

KMSpico.dll kalmış dün Malwarebytes silmişti onu virüs olarak algılamış KMSpico.dll yi.

O klasöre bir göz at gözüne şüpheli bir şey takılırsa söylersin. Dosyaların değiştirilme tarihine bak virüs yeni çıktıysa tarihi de yenidir.

Admin var dosya diye gözüküyor ve beyaz bir kağıt ICO'nu var.

Admin klasörünün içine giremiyor musun?

Windows Gezgini ile açmayı deneyeceğim.
Açamadım ama bu bilgisayara Windows dün saat 14 de kuruldu bu ise 21:59 da kurulmuş üstüne bilgisayarım 21:59 da kapalıydı.

O klasöre bir göz at gözüne şüpheli bir şey takılırsa söylersin. Dosyaların değiştirilme tarihine bak virüs yeni çıktıysa tarihi de yenidir.

Format attırdım dün bilgisayarcıya 2 gündür ne KMSpico'su ne trojanı ne driver pack virüsü bitiyor ben format attırdığımda dün saat 16 da aldım admin klasörü saat 16 da oluşması gerekirken benim bilgisayarım kapalıyken 21:59 da kurulmuş bunu sileyim mi ve adminstators tarafından yönetiliyor dedi ben adminim o yüzden adminstators denen şeyin yetkilerini aldım.

Son düzenleme:
Temiz kurulum yapın, bilgisayarcı isimli şahıs yüklendiğini bırakmamış. Driver Pack, KMSPico, autorun da oluşturmuş maşallah.

Temiz kurulum yapın uğraşmayın böyle.

Geri
Yukarı