Taahhütsüz 16 Mbit ADSL Kullanabilir miyim ?

alcndg

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben Vodafone NET (Biri ADSL) adındaki servis sağlayıcısını kullanıyorum. Bildiğiniz gibi bu sağlayıcının bazı paketlerinde taahhüt yok. 8 Mbit'e kadar olan tarife'den 16Mbit'e kadar olan tarifeye geçmek istediğimde taahhüt vermem gerektiğini söylediler. Taahhüt vermeden bu pakete geçmemin bir yolu var mıdır ?

Hattınız 16Mbit destekliyorsa, hattınıza 16Mbit verilir ve taahhüt işlemi yapılmıyor ödediğiniz tutar 59 ise 64 lira olacaktır. Müşteri hizmetlerini arayıp hattınızın desteklediği en yüksek değeri öğrenmenizi tavsiye ederim.

Hattınız 16Mbit destekliyorsa, hattınıza 16Mbit verilir ve taahhüt işlemi yapılmıyor ödediğiniz tutar 59 ise 64 lira olacaktır. Müşteri hizmetlerini arayıp hattınızın desteklediği en yüksek değeri öğrenmenizi tavsiye ederim.

Hattım 25mbite kadar hızı destekliyor. Modem arayüzünde de böyle gösteriyor fakat taahhüt yapmalıyız diyorlar. O zaman arayıp taahhütsüz olarak geçmek istediğimi söylemem lazım değil mi ?

Modemin desteklemesi ayrı alt yapının desteklemesi ayrıdır dostum. Sana gelen pingler yüksek olursa ya da düşük olursa hattında sürekli kopmalar olacaktır, o yüzden sana yapamayız denilmiştir.

KZJ0enr.jpg

Şöyle göstermek isterim modem arayüzünden bir görüntü. Gördüğünüz gibi Ulaşılabilir hız 26 Mbit yani 16 Mbit hızı destekliyor hattım ama sıkıntı şu ki taahhüt vermeden 16 Mbit tarifeye geçemiyorum.

Modemin desteklemesi ayrı alt yapının desteklemesi ayrıdır dostum. Sana gelen pingler yüksek olursa ya da düşük olursa hattında sürekli kopmalar olacaktır, o yüzden sana yapamayız denilmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
modemm.jpg

Benim modemimde 19 Mbit desteliyor, 16 Mbit e kadar kullandım. 1,5 yıl kadar sonra oturduğum caddenin alt yapısı destekleniyordu. Fakat belirli bir müşteriyi geçince hatta kopmalar oluşmaya başladı. Böyle olunca bende Telekom yollarını gün aşırı çiğnemeye başladım, neden? Oluyor derken oradaki teknisyen sizin mahallede abone sayısı artığı için 16 Mbit veremiyoruz, kademeli olarak düşürelim dediler. 8 Mbit kadar indim. Sizde bu tarz bir sorunla karışılacağınız için size desteklenmiyor denilmiştir. Bence sınırları zorlamaya çalışmayın. Size ne söylenmişse odur ben neden olmuyor deyip baya bir sinir ve atar yapmıştım sonrada kullandığım alt yapının kime ait olduğunu hatırlayınca oturdum yine ayni yere.

modemm.jpg

Benim modemimde 19 Mbit desteliyor, 16 Mbit e kadar kullandım. 1,5 yıl kadar sonra oturduğum caddenin alt yapısı destekleniyordu. Fakat belirli bir müşteriyi geçince hatta kopmalar oluşmaya başladı. Böyle olunca bende Telekom yollarını gün aşırı çiğnemeye başladım, neden? Oluyor derken oradaki teknisyen sizin mahallede abone sayısı artığı için 16 Mbit veremiyoruz, kademeli olarak düşürelim dediler. 8 Mbit kadar indim. Sizde bu tarz bir sorunla karışılacağınız için size desteklenmiyor denilmiştir. Bence sınırları zorlamaya çalışmayın. Size ne söylenmişse odur ben neden olmuyor deyip baya bir sinir ve atar yapmıştım sonrada kullandığım alt yapının kime ait olduğunu hatırlayınca oturdum yine ayni yere.

Abi bana desteklemiyor demediler ben hattım iyimiş ve kullanabilirmişim fakat ben taahhütsüz kullanmak istiyorum yani tek mesele taahhüt. Taahhütü kabul edersem hemen 16 mBitlik pakete geçebilirim

O bilgi modemin desteklediği hız değildir. Gelen bağlantıdır.

Bağlantı DurumuBağlı
Bağlantı TipiDSL
Hat ModuADSL2+ AnnexM EU-32

GelenGiden
DSL Hızı(Kb/s):236181012
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):243161329
SNR Sınırı (dB):9.219.0
Hat Zayıflaması(dB):1.01.6
Güç (dB):14.712.6

Gelen bağlantı 24316 Kb/s buda 20 MBPS'e takabül ediyor.​

Tüm konuşma boyunca ben yanlışımı analdim. :D 16 Mbpse kadar Limitsiz ADSL2 e geçmek istiyorum taahhüt süz diyeceksin müşteri hizmetlerini arayıp sizi 16 Mbpse kadar Limitsiz ADSL2 e aktaracaklar. İlk mesajda dediğime geldi iş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı