Tam burslu özel üniversite mi devlet üniversitesi mi?

Draqroz

Hectopat
Dostlar selam. YKS sınavından 9 bin civarı bir sıralama yaptığımı varsayalım. Sizce 9.500 sıralamayla alan dokuz eylül hukuk mu tercih edilmelidir yoksa 11.000 sıralamayla alan tam burslu özel İzmir Ekonomi Üniversitesi mi? Hukuk için konuşuyorum.

Özel üniversitelerdeki zengin bebelerin tripleri çekilmez olur sosyal açıdan yapabilirim hallederim diyorsan özelin şartları tabii ki daha iyidir.

İsim fark eder mi sence birisi devlet olmasına rağmen daha yüksek sıralamada alıyor çünkü.

İzmir'de yaşıyorum ve geçen sene ben de YKS öğrencisiydim bu yüzden İzmir'deki üniversiteler hakkında bilgim var ekonomi iyi bir üniversite değil bana kalırsa. DEÜ kesinlikle daha iyidir bölüm hukuksa özel devlet çok fark edeceğini sanmıyorum yazılım bilgisayar gibi bölümlerde devlet ve özel farkı çok üst düzey bana kalırda DEÜ'yü seçmen daha iyi olacaktır CV'de de DEÜ daha iyi olacaktır tabii ki.

İzmir'de yaşıyorum ve geçen sene ben de YKS öğrencisiydim bu yüzden İzmir'deki üniversiteler hakkında bilgim var ekonomi iyi bir üniversite değil bana kalırsa. DEÜ kesinlikle daha iyidir bölüm hukuksa özel devlet çok fark edeceğini sanmıyorum yazılım bilgisayar gibi bölümlerde devlet ve özel farkı çok üst düzey bana kalırda DEÜ'yü seçmen daha iyi olacaktır CV'de de DEÜ daha iyi olacaktır tabii ki.

Tüm dersleri hallettim sadece AYT matematik kaldı bakalım. Sıfır bilgiyle 8 net civarı yapabiliyorum. Kalan sürede 18-19'lara çıkartırsam bu iş tamamdır. Umarım çıkartabilirim.

Hangi okula ve bölüme yerleştin bu arada?

Tüm dersleri hallettim sadece AYT matematik kaldı bakalım. Sıfır bilgiyle 8 net civarı yapabiliyorum. Kalan sürede 18-19'lara çıkartırsam bu iş tamamdır. Umarım çıkartabilirim.

Hangi okula ve bölüme yerleştin bu arada?

AYT matematik halledilmeyecek şey değil hocam halledersin inanıyorum.

DEÜ eee okuyorum.

Merhaba @Draqroz. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinin etiketi daha yüksek olsa da İzmir Ekonomi Üniversitesi tam burslu Hukuk Fakültesinin ÇAP (Çift Ana Dal) imkanı varmış. Bununla birlikte İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi %30 İngilizce olduğu için 1 yıl Hazırlık okuyarak İngilizcenizi geliştirme şansınız da var.
Bunları konuşmak için erken olsa da Eşit Ağırlık sıralamanız 8.500-9.500 arası gelirse İzmir Ekonomi Üniversitesi tam burslu Hukuk Fakültesini yazıp 1 sene İngilizce Hazırlık okuduktan sonra eğer okulu beğenmezseniz ve Eşit Ağırlık puanınız yeterliyse Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesine MYP ile Yatay Geçiş yapabiliyorsunuz.

Dostlar selam. YKS sınavından 9 bin civarı bir sıralama yaptığımı varsayalım. Sizce 9.500 sıralamayla alan dokuz eylül hukuk mu tercih edilmelidir yoksa 11.000 sıralamayla alan tam burslu özel İzmir Ekonomi Üniversitesi mi? Hukuk için konuşuyorum.

Ben hukuk tercih etmezdim ancak bu iki üniversite arasında bence dokuz eylül yazmak daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı