Tam yükte 74 derece GPU sıcaklığı normal mi?

Bende kol gibi (33cm) soğutma bloğu olan Sapphire RX 5700 XT Nitro+ var. GPU 74, belleği 78-80, junction 94 derece görüyor. Yani GPU olarak aynı sıcaklık.

Bu sıcaklık bir numaralı takip Nvidia'ya göre kötü ancak genel olarak iyi. Zararı yoktur.

Evet ekran kartım RX 580. Teşekkür ederim yorumlarınız için :)
Hocam o zaman XFX markası RX 580 için iyi bir soğutma modeli çıkarmış diyebiliriz. Tam yükte 74 derece çok iyi değerler. RX 590 modeli ile aynı soğutma modeli kullanıyorlar sanırım ama RX 590 modelinde berbat bir iş çıkarmışlar diyebilirim.

Hocam o zaman XFX markası RX 580 için iyi bir soğutma modeli çıkarmış diyebiliriz. Tam yükte 74 derece çok iyi değerler. RX 590 modeli ile aynı soğutma modeli kullanıyorlar sanırım ama RX 590 modelinde berbat bir iş çıkarmışlar diyebilirim.

Hocam siz garantiye vermiş miydiniz? Şimdi gördüm XFX RX 580 kullandığını konu sahibinin. Sizin ekran kartı neden öyle acaba.

Hocam siz garantiye vermiş miydiniz? Şimdi gördüm XFX RX 580 kullandığını konu sahibinin. Sizin ekran kartı neden öyle acaba.
Yok hocam garantiye vermedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada da kartın uzay montajda 79 dereceyi görünce zaten anladım ısınma problemi olduğunu. Bir hevesle aldığım kartı da iade etmek istemedim açıkçası. Bazen iyi ki almışım diyorum. Özellikle Radeon programından birçok ayar yapmayı öğretti bu model sağolsun. :) Bende bu tarz sıkıntı yaşayan arkadaşlara da yardımcı oluyorum artık kendi bilgim dahilinde.

Ben en yeni seri olan 6000 serisi sahibiyim cidden en ağır oyunda FPS kilitli değilken GPU %98 kullanılırken bile 59 dereceyi geçmiyor sesli mi sesli ama isterseniz kendiniz ayarlarsınız fakat ben kulaklıkla oynadığım için sesi bana çok dokunmuyor bu açıklamayı insanların AMD konusunda ısınır gibi korkuları olursa diye yazdım hava atmak gibi bir amacım yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı