Tanklı mı Kartuş mu?

Bütçe
4000

KidisComeBack

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Ders notları için günlük 5-10 sayfa kadar..
Kartuşlu mu yoksa mürekkep tanklı mı alınmalı?
Lazere gerek olmadığını düşünüyorum..
Piyasa da kartuşu uygun fiyata bulunabilen ve yüksek verimli olması gerek,zırt pırt sok çıkar sok çıkar uğraştırmasın. :p
Fotokopi ve tarayıcı -wifi çok şart değil ama olursa iyi olur
Ömürlük olsun istiyorum..
max bütçe :4000 tl
2000 tl bandında bunlarla aynı özelliklere sahip yazıcılar da iş görür mü?

Bu iki model arasında fiyat farklı değer mi ki?
https://www.hepsiburada.com/canon-p...azici-canon-eurasia-garantili-pm-HB00000WV4K7

Yoksa

Sonradan bulduğum model ;

Tanklı elbette.
2020'den beri tanklı yazıcı kullanıyorum. Yazıcıya göre 3751 sayfa yazdırmışım. Siyah mürekkep yaklaşık %60 kaldı. Zaten bitse bile kutusunda yedek siyah mürekkep şişesi de hediye etmişlerdi. Renkli mürekkepler ise neredeyse dolu. Bu süreçte yazıcıda hiçbir sorun da yaşamadım.

Her 3-4 ayda bir kartuş derdine düşmek istemiyorsan tanklı almalısın. Tanklı yazıcılarda tek dikkat etmen gereken şey hava yapmaması. Bazen borularda hava yapınca sıkıntı çıkarabiliyor.

2020'de uzaktan eğitim için mürekkep tanklı almıştım ben çünkü hocalar pdf kitaplar ve sözlükler atıyordu. 2 binden fazla sayfa çıkarttım renkliler daha yarıda bile değil siyah yarının biraz altında ama kutuda yedeğini vermişlerdi daha o da var.

Tanklı elbette.
2020'den beri tanklı yazıcı kullanıyorum. Yazıcıya göre 3751 sayfa yazdırmışım. Siyah mürekkep yaklaşık %60 kaldı. Zaten bitse bile kutusunda yedek siyah mürekkep şişesi de hediye etmişlerdi. Renkli mürekkepler ise neredeyse dolu. Bu süreçte yazıcıda hiçbir sorun da yaşamadım.

Her 3-4 ayda bir kartuş derdine düşmek istemiyorsan tanklı almalısın. Tanklı yazıcılarda tek dikkat etmen gereken şey hava yapmaması. Bazen borularda hava yapınca sıkıntı çıkarabiliyor.

uzaktan eğitim için mürekkep tanklı almıştım ben çünkü hocalar pdf kitaplar ve sözlükler atıyordu. 2 binden fazla sayfa çıkarttım renkliler daha yarıda bile değil siyah yarının biraz altında ama kutuda yedeğini vermişlerdi daha o da var.

Tanklı alın pişman olmazsınız. Ben aldıktan sonra kartuşluyu hiç düşünmeden hurdacıya verdim.🥲
Hepinize Teşekkürler.Tamam tanklı olacak ..peki tavsiye modelleriniz nedir?

Canon G3460 kullanıyorum. Size de ya Canon ya Epson öneririm. Benim Canon alma sebeplerimden biri, Canon'un pigment mürekkep kullanması. Epson, HP vs. gibi diğer yazıcılar su bazlı mürekkep kullanıyorlar.

Pigment mürekkep, kağıdın üzerine boyanın yapıştırılmasıyla yazıyor. Su bazlı mürekkep ise kağıdın içine işliyor. Dolayısıyla yoğun baskılarda, pigment mürekkep bir sıkıntı çıkarmazken, su bazlı mürekkepte kağıt yumuşamış ve ıslak gibi çıkabiliyor. Ek olarak, kağıdın sonradan ıslanması (üzerine bir şey dökülmesi veya terlemeniz) gibi durumlarda, su bazlı mürekkepler dağılabiliyor ama pigment mürekkepler su altında bile dağılmadan durabiliyor.

Size tavsiyem Canon ya da Epson almanızdır. Canon almayacaksanız mutlaka Epson öneririm, hem ülkemizdeki dağıtım ağı geniştir, servisi iyidir ve yedek parçası çoktur; hem de o da Canon gibi iyi sağlam güzel yazıcılar yapın.

Başka markalar almak isterseniz siz bilirsiniz ama almanızı önermediğim tek marka HP'dir. Sürekli küçük çakallıklar yapar, sinir bozar. Uzak durmanızı tavsiye ederim HP'den.

Canon G3460 kullanıyorum. Size de ya Canon ya Epson öneririm. Benim Canon alma sebeplerimden biri, Canon'un pigment mürekkep kullanması. Epson, HP vs. gibi diğer yazıcılar su bazlı mürekkep kullanıyorlar.

Pigment mürekkep, kağıdın üzerine boyanın yapıştırılmasıyla yazıyor. Su bazlı mürekkep ise kağıdın içine işliyor. Dolayısıyla yoğun baskılarda, pigment mürekkep bir sıkıntı çıkarmazken, su bazlı mürekkepte kağıt yumuşamış ve ıslak gibi çıkabiliyor. Ek olarak, kağıdın sonradan ıslanması (üzerine bir şey dökülmesi veya terlemeniz) gibi durumlarda, su bazlı mürekkepler dağılabiliyor ama pigment mürekkepler su altında bile dağılmadan durabiliyor.

Size tavsiyem Canon ya da Epson almanızdır. Canon almayacaksanız mutlaka Epson öneririm, hem ülkemizdeki dağıtım ağı geniştir, servisi iyidir ve yedek parçası çoktur; hem de o da Canon gibi iyi sağlam güzel yazıcılar yapın.

Başka markalar almak isterseniz siz bilirsiniz ama almanızı önermediğim tek marka HP'dir. Sürekli küçük çakallıklar yapar, sinir bozar. Uzak durmanızı tavsiye ederim HP'den.
Bu G3460'ın çok incelemesini falan bulamadım ama Amazon'da çok detaylı ve uzun bi inceleme görünce onu aldım, az kalsın HP 415 mi neydi onu alıyordum ki yorumlarına bakayım dediğimde Şikayetvar'da falan da kronik sorunları olduğunu öğrendim. Problemli bir aletmiş, vazgeçtim. O arada Canon'lara bakarken daha düşük modelleri gördüm, baktım ki 300-500 TL farkla bunu alabiliyorum, uzun yorumu da görünce alma kararı verdim.

Mürekkep işi çok iyiymiş.

Peki kartuşlu eski tip mürekkep püskürtmeliler gibi ara ara çıktı almak gerekiyor mu? Haftada bir falan, kuruma vesaireye önlem olarak yani?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı