Tanrı gerçekten var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba Arkadaş !

Yazdıkların da ve söylediklerinde samimi olduğunu düşünüyorum. Yalnız sende bir ön yargı sezdim. Direk olarak da İslam Dinine bir saldırı halinde olduğunu gözlemledim. Öncelikle gerçekten bir şeyler öğrenmek ve araştırmak istiyorsan bu saldırgan tutum ve ön yargıdan uzaklaşman gerekiyor. Çünkü bu ruh hali seni doğruya götürmez aksine daha olumsuz etkiler. Çok fazla uzun uzadıya şeyler yazmayacağım. Çünkü bu forumda bu tarz konularda kalite oldukça düşüyor. Herkes kendi argümanını karşısındaki ne kabul ettirmek için , karşısında ki kişinin inandığı değerleri Tİ ye alıp, dolaylı yoldan hakaret ediyor. Bunların sebebi belli aslında ama onun üzerinde çok fazla durmak istemiyorum. Çünkü kalıplaşmış sistemleri değiştiremezsin özellikle kontrol mekanizması başkalarının elindeyken. Şimdi sana bir YouTube kanalı önermek istiyorum. Önereceğim bu kanala bu forumdan mutlaka karşı çıkıp, dalga geçenler olacaktır. Sadece senden söylenenleri kulak ardı edip , bu kanala girip incelemeni rica ediyorum. Anlatan kişiler ağır argümanlar kullanmıyorlar. Anlayabileceğin bir anlatım diline sahipler ve genç beyinler mevcut. Bu youtube kanalından araştırmaya başlayabilirsin mesela.

Sorgulamak güzel şeydir. Allah c.c kullarına kendisine inanıp inanmama özgürlüğü vermiştir. Kimse neden inanmıyorsun diye seni sorgulayamaz. Şunu hiç bir zaman unutma bu forumda sana İslam'ı kimse öğretemez. Kimsenin buna fıkıh bilgisi yetmez buna eminim. Bu tarz konuları uzaktan takip ediyorum. Bilgisiz bir çok insan fikir sahibi olarak yorum yapar sana önerim ciddiye alma.

YouTube Kanalı: Çay House

Kendine Çok iyi bak. Sağlıcakla kal Arkadaş !
İslama saldırı yaptığım yerleri gösterirsen mutlu olacağım. :)

Sorgulamak insanın doğasında vardır. Bir fikre körü körüne bağlanmak saçmalıktır. Kendince sorgulayıp mantıklı olanı seçebilirsin. Buna da düşünce özgürlüğü içinde kimse karışamaz.

Fakat böyle topluluklarda bu konuların açılmasını pek sağlıklı bulmuyorum. Sonuçta burası büyük bir topluluk. Her cinsten insan var. Herkes doğal olarak kendi inandığını savununca ortaya tartışma/kavga çıkıp konu amacına ulaşmadan kilitleniyor. Yorum yapacaklara da tavsiyem olayı nötr bir şekilde yorumlamaları.

Bu kişinin görüşüne bağlıdır bu. Eğer dünya yaşamın güzelse büyük ihtimal sen de Allah yok diyenlerden olursun. Bir de klasik soru: Bu kadar şeylerin hepsi tesadüf mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tanrı deyimi yanlış geliyor bana sadece, tek takıldığım şey bu biliyor musun şu yazılarının içinde. 99 İsim(Esma-Ül Hüsna) var iken neden olmayan isim ? Ayriyetten dinen takıldığı ve uykularını bölüpte uyuyamadığın her gün o psikolojin bozulur, çünki din konusu gerçekten tedbiri elinden kaydırdığın sürece hayatını kaydırabilecek türden bir konu. Fazla derine inme, fazla öğrenmek yerine bildiklerinle yada üstüne bilgi koyabildiklerince yetin. Din yüzünden kendini asan kesen, dilsiz kalan vb. çok insan var yapma daha gençsin.
Ekleme yapayım, müslümanım elhamdülillah keza her müslümanın aklına takılıyor bu konu, takıldıkça devamı geliyor. Farklı şeyler düşünebiliyor, aklıma gelecek çok şey var. Burada konuşmak istemiyorum, ama aklından çıkarıpta hayatınada devam edebiliyorsun, strese sıkıntıya gerek yok.

Bu sorunun cevabını tamamen kendin verebilirsin. Var mıdır yok mudur tartışmaları şüphesiz devam edecek ve yeni argümanlarla şekillenecek. En sağlıklı yol felsefeyle ilgilenmen olur bunun için.

Tanrı deyimi yanlış geliyor bana sadece, tek takıldığım şey bu biliyor musun şu yazılarının içinde. 99 İsim(Esma-Ül Hüsna) var iken neden olmayan isim ? Ayriyetten dinen takıldığı ve uykularını bölüpte uyuyamadığın her gün o psikolojin bozulur, çünki din konusu gerçekten tedbiri elinden kaydırdığın sürece hayatını kaydırabilir. Fazla derine inme, fazla öğrenmek yerine bildiklerinle yada üstüne bilgi koyabildiklerince yetin. Din yüzünden kendini asan kesen, dilsiz kalan vb. çok insan var yapma daha gençsin.

Tanrıyı sadece Allah sanan bir arkadaş.
Ayrıca tebrikler... Nurtopu gibi bir cahil oldunuz. Gelsin şimdi cüppeli' nin bastonla uçak düşürme hikayeleri.

Tanrıyı sadece Allah sanan bir arkadaş.
Ayrıca tebrikler... Nurtopu gibi bir cahil oldunuz. Gelsin şimdi cüppeli' nin bastonla uçak düşürme hikayeleri.

O nasıl bir cevap hocam ? Ülkemiz müslüman ülkesi değil bu bir, ikincisi Allah'ı tanrı diye hitabı kullanarak belirten çok insan var ülkemizde. Ben yanlış birşey söylediğimi sanmıyorum, Allah müslümanlıkta Tanrı diye belirtilmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı