Tarife satın almadan hat satın alma

Tatsız

Kilopat
Daha fazla  
Yıllar sonra bir hat satın almak üzereyken hâlâ mümkün olup olmadığını merak ettiğim durum.

İnternetten tarifelere baktığımda bir sürü özellik ve karşılığında ücret yazıyor.
Mesela 750 dk, 100 SMS, 2 GB internet 27 lira gibi. Peki 2018 yılında SMS'e para vermek istemiyorsak bu hazır paketlere girmeden, sadece hattın aktifliğini korumak için her ay 5 lira gibi küçük paralar yükleyerek bir hat sahibi olabilir miyiz?

Hatlar pahalı. Tarifeler çöp. Faturalı hat sahibi olmak zaten rezil bir durum. 2 gün ödeme gecikirse ne kadar konuşma ve internetiniz varsa kullanmanıza izin verilmiyor. Şu an kullandığım hattı geçen yeni faturaya bağladım fatura bitiminde 2 gün hat arafta kaldı.

8 GB + 750 DK + 750 SMS = 29TL

Benim diğer hattım faturasız boş duruyor. 5 lira gibi ücretler ödeyerek açık tutabilir miyim bilmiyorum.

Bildiğim kadarıyla söylüyorum, faturasız hatlarda paket için para yüklemek zorunda değilsiniz. Paket bittiğinde yenilenmesi için para istiyor ancak para yoksa yenilenmiyor. Faturalıdaki gibi bir muhabbet yok yani. Ödemek zorunda olduğunuz tek şey aylık 2 liraya yakın telsiz kullanım ücreti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı