Core i5 4670K Sistem

M.Mert.

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim tasarladığım sistem bu. Oyunlara yetecek bir performans alırım diye düşünüyorum. Geçen bir arkadaşta buna benzer bir sistem yazmıştı buraya. Benim ise sizden isteyeceğim bunlara uygun Mouse + klavye önermeniz. Bütçe çok yüksek değil yani bu mouse ve klavye ne kadar F/P olursa geri kalan ile Hyper 212 işlemci soğutucu almayı düşünüyorum. Bir de RAM lerin hızları ile ilgili bir problemim var bazı arkadaşlarım bana i5 4670K ile 2133 Mhz RAM lerin stabil çalışmayacağını söylediler doğru mudur? İşte tasarladığım sistem :

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, bütçenizi öğrenebilir miyim?
Bütçem yaklaşık olarak 3600-3700 %30 indirimli fiyatla ancak AMD tarafına sıcak bakmıyorum yani sistem toplamanıza gerek yok. Eğer mouse için soruyorsanız mouse + klavye için 150 olabilir en fazla.

Mouse veya klavye önerebilecek yok mu işe yarar dayanıklı ama fiyatı çok abartı olmayan :)

Ekran kartını DirectCU II seç, 7-10 C' daha soğuk ve diğeri %0,5 daha fazla OC oluyor yani çokta mühim değil 1 FPS bile ek elde edemezsin.

Harddisk'i WD Blue seç, diğerine oranla daha uzun ömürlü ve daha az hata içerir.

Mouse'u FPS için öneriyorum.
G300 parmak ucu ile tıklıyorsan.
Ancak fareyi tam kavrıyorsan da G500s.

Klavye olarak G105 yeterlidir. MMO bağımlısı değilsen.
Klavye+Mouse'da Logitech tercih ederim.
Malzemesi ve sunduğu özellikler daha kaliteli.

Ekran kartını DirectCU II seç, 7-10 C' daha soğuk ve diğeri %0,5 daha fazla OC oluyor yani çokta mühim değil 1 FPS bile elde edemezsin.

Harddisk'i WD Blue seç, diğerine oranla daha uzun ömürlü ve daha az hata içerir.

Mouse'u FPS için öneriyorum.
G300 parmak ucu ile tıklıyorsan.
Ancak fareyi tam kavrıyorsan da G500s.

Klavye olarak G105 yeterlidir. MMO bağımlısı değilsen.

Aslında g300 ü düşünüyorum ama bir arkadaşım g300 kötü v7 al felan dedi ama v7 de makro için para ödeniyor diye bir yazı okumuştum. Bende ekran kartı için TF ile DirectCU ikilisi arasında kaldım. Asus un soğutması daha iyi biliyorum ancak MSİ ın bellek hızı vs daha yüksek diye onu tercih etmiştim. Klavye olarak g105 de karar kıldım galiba önceden de görmüştüm ama kesinleştirdim. Blue olarak ise aralarında hız farkı vs. var mı?

Arkadaşlar RAM konusunda bilgisi olan var mı yani 2133 Mhz RAM ler sorun çıkarır mı , stabilite sağlanır mı ve son olarak işimi yeterince görür mü? Klavye olarak g103 ile g105 arasında sadece klavyenin ışık farkı mı var? g105 çok güzel görünüyor açıkçası onu almayı düşünüyorum.

Aslında g300 ü düşünüyorum ama bir arkadaşım g300 kötü v7 al felan dedi ama v7 de makro için para ödeniyor diye bir yazı okumuştum. Bende ekran kartı için TF ile DirectCU ikilisi arasında kaldım. Asus un soğutması daha iyi biliyorum ancak MSİ ın bellek hızı vs daha yüksek diye onu tercih etmiştim. Klavye olarak g105 de karar kıldım galiba önceden de görmüştüm ama kesinleştirdim. Blue olarak ise aralarında hız farkı vs. var mı?
Msi'nin bellek hızı değil çekirdek hızı daha yüksek OC'lanabiliyor o da hiç desek yeridir. DirectCU II seçmen senin için daha iyi olur.

V7 ek ücret talep ediyor makro için doğrudur. 20-30$ diye hatırlıyorum. Ayrıca A4'ün malzeme kalitesi pek övülmez üzerindeki boya bile siliniyor yorumları ile karşılaşabilirsin.

Harddisk'de her firma zaten belirli ölçülerde üretiyor. Ben senin seçtiğin ürünün ölçüsündeki WD Blue'yu tavsiye ettim çünkü daha kaliteli yoksa bir performans farkı bekleme.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı