Taşınabilir disk vs dahili disk - USB dönüştürücü tavsiyesi

Bütçe
100

pcparticle

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Merhaba,

harddisk hakkında​

Bir hafta kadar önce uzun araştırmalarım sonucunda ASUS zephyrus G14 satın aldım. Önceki bilgisayarımdan 1.5TB'lık 2.5" harddiski söküp taşınabilir bir kılıfa montajını yaptım. Bu şekilde USB üzerinden sürekli kullanımda ömrü veya durumu ne olur?
Diğer bir husus 2TB harici bir harddisk almak istiyorum, aklımda olan ürünler;
-> WD My Passport 2TB 2.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk WDBYVG0020BBK
-> WD Elements 2TB USB 3.0 2.5" Taşınabilir Disk (WDBU6Y0020BBK-WESN)
Bunlar. Bu durumda harici olarak sürekli takılı olacak bir harddisk almalıyım veya dahili harddiski taşınabilir olarak sürekli mi kullanmalıyım?
ömür ve performans bakımından kıyasladığımızda hangisi daha iyi olacaktır?

Type-C to USB hakkında

Bilgisayarımda iki adet USB 3.1 port, 1 adet Type-C Display Port, 1 adet Type-C port bulunmakta. İki adet girişe mouse ve klavyem takılı olduğu için ekstra bir şey takamıyorum. Yapmak istediğim şey Type-C to USB çoklayıcı ile portu çoklamak istiyorum ama Type-C çoklayıcılar oldukça pahalı. Bu çoklayıcıya iki adet harici harddisk takmak istiyorum. İki seçeneğim var,
-> Baseus Cube Type-C to USB 3.0 Çoklayıcı
Bunu bu fiyata alıp direk işin içinden kurtulabilirim belki (güç yeter mi bu konuda görüşlerinize ihtiyacım var) ama bu seçenek biraz pahalı.
Diğer seçenek ise,
-> Syrox TYPE C - USB 3.0 OTG USB Flash Dönüştürücü
-> Dark Connect Master 4 Port USB 3.0 USB Hub Çoklayıcı
Bu ikisini kombinlesem ve Type-C'yi USB'ye çevirsem ve çevirdiğim USB portuna da USB to USB çoklayıcı (USB 3.0 olması önemli) taksam veri aktarım hızımda bir sıkıntı olur mu? Yoksa veri aktarım hızıyla alakalı bir problem olmayıp sorunsuz kullanabilir miyim?

İlla burada yazdıklarım arasından seçim yapmak durumunda değilim, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sanırım çok fazla soru yönelttim 😋
Bunlar danışmak istediğim konular, şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
İyi çalışmalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı