Taşınabilir HDD veya SSD önerisi

Bütçe
500

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
7
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Arkadaşım bunu bulmuş: Toshiba Dtb305 Usb 3.0 320 Gb Taşınabilir Harddisk Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Açıkçası 5000 fotoğraf depolamak için yetmez gibi geldi. Bozulmayacak, güvenilir, uzun yıllar kullanılacak, depolama alanı bu kadar fotoğrafı ve daha fazlasını alacak bir harici depolama arıyor. Telefondaki ve bilgisayardaki fotoğrafları depolamak ana amaç. HDD arıyor ama hız için SSD de alabilir diye düşündüm. Çok pahalı olmasın. En fazla 500'e çıkabilir diyelim.

Arkadaşım bunu bulmuş: Toshiba Dtb305 Usb 3.0 320 Gb Taşınabilir Harddisk Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Açıkçası 5000 fotoğraf depolamak için yetmez gibi geldi. Bozulmayacak, güvenilir, uzun yıllar kullanılacak, depolama alanı bu kadar fotoğrafı ve daha fazlasını alacak bir harici depolama arıyor. Telefondaki ve bilgisayardaki fotoğrafları depolamak ana amaç. HDD arıyor ama hız için SSD de alabilir diye düşündüm. Çok pahalı olmasın. En fazla 500'e çıkabilir diyelim.
Hız için 7200 RPM HDD'de alabilir. 7200 RPM alırsa SSD hızına yaklaşır. Ama ben öneri yapamam. Ben sadece 7200 RPM olsun diyebilirim.
Açıkçası 5000 fotoğraf depolamak için yetmez gibi geldi.
Emin misiniz? Bir fotoğraf max. 2 MB olur. Bu da ortalama 10 GB gibi bir hafızaya tekabül eder.

Emin misiniz? Bir fotoğraf max. 2 MB olur. Bu da ortalama 10 GB gibi bir hafızaya tekabül eder.
Bazı fotoğraflar var ki bir tanesi 10 GB bile olabiliyor. Benim telefonu en çok dolduran şey o. Belki 320 de yeter ama uzun vadeli düşünüyorum.

7200 RPM olmasını isterim ama öneri olarak hangisi daha çok öneriliyor merak ettim.

Bazı fotoğraflar var ki bir tanesi 10 GB bile olabiliyor.
Hocam ben eskilerde kalmışım. :D Ama telefondan çekilen fotoğraflar o kadar yer kaplamıyor. Belki fotoğraf makinesinden çekilen fotoğraflar yer kaplar ama telefondakiler çok kaplamaz diye düşünüyorum.
1669140045346.png

Alabilirse Toshiba var. Onu alsın. Fiyatına göre gerçekten iyi.

Hocam ben eskilerde kalmışım. :D Ama telefondan çekilen fotoğraflar o kadar yer kaplamıyor. Belki fotoğraf makinesinden çekilen fotoğraflar yer kaplar ama telefondakiler çok kaplamaz diye düşünüyorum. Eki Görüntüle 1581395
Alabilirse Toshiba var. Onu alsın. Fiyatına göre gerçekten iyi.
Canvio olan mı? Bu arada az önce yanlış yazmışım. 10 GB fotoğraf mı olur 10 MB olacak o. :D

Geri
Yukarı