TCL 55"C715 QLED TV alınır mı?

Samsung 55Q60T ile TCL C715 arasında kaldım PS5 için almayı düşünüyorum. Response time 6.5 Lag input 8-10 arasında olması TCL televizyonu gaming için oldukça cazip kılıyor üstelik QLED ve Dolby Vision/Atmos HDR 10+ destekliyor. Şu an için de 55 inçlik en yakın rakibine göre 1000tl fiyatı daha uygun. Response time açısından da daha iyi eğer fps oyunları oynuyorsan. Ben TCL alacağım gibi.

Samsung 55Q60T ile TCL C715 arasında kaldım PS5 için almayı düşünüyorum. Response time 6.5 lag input 8-10 arasında olması TCL televizyonu Gaming için oldukça cazip kılıyor üstelik QLED ve Dolby Vision/Atmos HDR 10+ destekliyor. Şu an için de 55 inçlik en yakın rakibine göre 1000TL fiyatı daha uygun. Response time açısından da daha iyi eğer FPS oyunları oynuyorsan. Ben TCL alacağım gibi.

Bende öyle düşünüyorum hem TV kenarları bayağı ince hoş duruyor bayağı.Bakalım efsane cuma indirimlerinde 5.5 5 olursa alacağım direk.

Alınır. TCL dünya çapında saygın bir TV üreticisi. Bana sorarsanız, sırf kumandası için Samsung alırdım. LG'ye de bakılabilir.

Reentry yapıyorum 7.000 tlye Lg Nanocell 49NANO866 aldım 120 hz 4k çözünürlük sunuyor 2.1 hdmi ile görüntü kalitesi mükemmelden öte qled ekranları bizzat inceledim bunun yanında oldukça vasat kalıyordu. Oyun performansına denecek bir şey yok 2.1 her şeyi anlatıyor zaten TCL e gelince gittiğim hiçbir tekniker önermedi görüntü kalitesine de bizzat baktım idare ederdi.

Reentry yapıyorum 7.000 tlye Lg Nanocell 49NANO866 aldım 120 hz 4k çözünürlük sunuyor 2.1 hdmi ile görüntü kalitesi mükemmelden öte qled ekranları bizzat inceledim bunun yanında oldukça vasat kalıyordu. Oyun performansına denecek bir şey yok 2.1 her şeyi anlatıyor zaten TCL e gelince gittiğim hiçbir tekniker önermedi görüntü kalitesine de bizzat baktım idare ederdi.
120 fps alamadığın oyunlarda yırtılma olmuyor mu? Rtings Lg Nanocell 49NANO866'da VRR ve Freesync/Gsync'in tam çalışmadığını söylüyor? Günümüzde 4k 120fps'yi verecek ekran kartı yok. Bir de TLC 'yi neden önermediler?

Hortlatacagim ama TCL konusuna ekleme yapmak istiyorum. Samsung LCD panel fabrikalarini TCL'e satti ve suan TCL'den ekran satin aliyor. Samsung marka LCD TV'ler TCL fabrikalarindan cikan panelleri kullaniyor. TCL'de Samsung'dan QLED panel aliyor. Yani TCL QLED televizyonlarin panelleri de Samsung uretimi.

Globalizmin bir ornegi olarak kim kimin urununu kullaniyor belli degil yani. Sonucta bunlar iyi markalar. TCL, dunyanin en buyuk 4. TV ureticisiydi sanirim, ulkemize yeni geldi. Geriye sadece hangisinin servis agi daha iyi, isletim sistemi, kumanda donanimi vs size daha cok hitap ediyor buna gore secim yapmak kaliyor.

Son olarak, TCL televizyonlarinin servis hizmetini, Koc grubuna ait olan ve Apple'in da resmi Turkiye temsilcisi Bilkom saglamaktadir, hizmetleri gayet musteri odaklidir, bu da onemli bir arti tabiki ;)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı