Technopat ile nasıl tanıştınız?

Ben ilk 2014 yılında sömestr tatilinde YouTube'da "GTA 5 İçin PC Toplama" isimli videolarını görüp izlemiştim. Sonra bir daha izlemedim. 2015 yılına gelince bir arkadaşım Technopat'ı önerdi. Ben de izlemeye öyle başladım. Sonra 4 Haziran 2015 tarihinde burayı keşfettim.

Böyle bir konu açacaktım fakat varmış.
Eğer ki yanlış yapıyorsam kusura bakmayın.
Ben 2013 yılında videolarını görmüştüm.
O zamandan beri izliyorum.
Recep Baltaş ve Ali Güngör ikilisi güzel videolar yapıyor.
Fakat sosyale katılmak 2016 yılında nasip oldu. :)

Böyle bir konu açacaktım fakat varmış.
Eğer ki yanlış yapıyorsam kusura bakmayın.
Ben 2014 yılında PC toplama rehberini izlemiştim.
O zamandan beri izliyorum.
Recep Baltaş ve Ali Güngör ikilisi güzel videolar yapıyor.
Fakat sosyale katılmak 2016'da nasip oldu :)
Ben de 4 sene önce teknoloji merakından rastladım. Ama kayıt olmak şimdiye nasip olmuş.

Önceden neredeyse bütün sorunlara Donanım Haber'in forumunda bulurdum fakat karma karışık bir forumları vardı. Üye değildim sadece okuyordum. Fakat hangisi mesaj hangisi imza belli değildi. Sonra Technopat Sosyal ile karşılaştım. İstediğim bilgilere daha rahat ulaşabiliyordum ve daha düzenli bir forumdu. Sonra üye oldum. Ekran kartı ile ilgili bir sorunum için ilk konumu açtım hemen imla kuralları ile ilgili ceza yedim:) Ertesi gün cevap yazdım bir ceza daha yedim:) Dedim neyi yanlış yapıyorum ben:) Bi' ceza daha yedim:) Sonra düzene uyum sağladım ve çok beğendim:)2013'ten beri hala da burdayım ve 2014'ten beri üyeyim:) Ceza yemeyi sevdim galiba🤔 Ama nasıl ceza yiyorum ilk zamanlar🤣

Son düzenleme:
Ben nasıl tanıştım?

CHIP Online için donanım incelemeleri yapıyordum Hürriyet Medya Towers'ta. Yanımda da şu anda Popular Science'ın başında olan abim Şahin Ekşioğlu vardı. Onunla birlikte bir site kurduk, AlternatifBlog adı altında. Kurarken de yöneticiye haber verdik.

Gel zaman git zaman site yükseldi. Bir gün yönetici ya siteyi kapatın ya da işten çıkın dedi. Şahin abi işten çıkamazdı ama bana tam o sırada ASUS'tan iş teklifi gelmişti. Ben işten ayrıldım ama biz yine de siteyi kapattık. Şahin abi çok fazla yazı yazmamış olduğu için haklarını bana devretti. Bir de o zamanlar kullandığımız vBulletin Forum'un lisans ücretini sonradan ödedik ona ve onunla ilgili kısım sona erdi.

Tabi emekleri çöpe gitmiş olan ben kahroluyorum. Arkadaşları arıyorum, veritabanını satacağım. Fiyat 5000 TL. Evet arkadaşlar, bir zamanlar Technopat'ı 5000 TL'ye satışa çıkarmıştım 🙈

Neyse ki alıcı çıkmadı. Buradan almayan herkese de teşekkür ediyorum 😄

Ali de o sıralar askerden gelmiş ki zaten CHIP'te daha önce birlikte çalışmıştık. Şahin abi Ali ile Berker abinin site kurmak istediğini bana söyledi. Arasın konuşalım dedim. Berker abi ile konuştuk, anlaştık. Sitenin ismi ne olacak dedim, Technopat dedi. Tamam dedim, daha iyi bir isim olamazdı. Sonuç? Şu an Türkiye'nin en çok ziyaret edilen ilk 5 teknoloji sitesinden biriyiz. Daha kapsamlı sürümü başka bir zamana :)

Desteğiniz için teşekkürler 👍

Hazır konu hortlamışken :) Bir zamanlar shiftdelete.net'de takılıyordum sınavlardan dolayı 2-3 yıl forum hayatına ara verdim. Zaman geçti, tekrar forum arayışına geçtim, shiftdelete.net'de eski tat yoktu, DonanımHaber ise SiyasetHaber olmuş ve Türkçeyi öyle bir bozarak konuşuyorlar ki ayrı bir lehçe oluşturmuşlar, Technopat ile de rehberler sayesinde tanıştım. Technopat'ın en güzel yatırımlarından ve reklamlarından biri hazırlanan rehberleri bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı