Technopat Sosyal Üyelerinin Başlangıç İçin Verebileceği Tavsiyeler

Merhaba ilk defa yazılım donanım ve internet üzerine paylaşımların yapıldığı bir foruma katılıyorum. Yabancısı olduğum ve sürekli değişen ve gelişen bir dünya olmanın yanında kümülatif yönü sebebiyle yanlış yanıltıcı önemini yitirmiş veya gereksiz veri yığınlarının bulunduğu bu ortamda seçici olmaya çalıştım ve buradan faydalanabileceğime karar verdim. Sorularım birbiriyle bağlantılı olduğundan hepsini tek başlıkta toplamanın uygun olacağını düşündüm pek çok konuyla ilişkili oldukları için de konu dışı kısmında paylaşıyorum. Soruları olabildiğince anlaşılır ve cevaplanabilir kılmak adına ihtiyaç duymayacağınızı düşündüğüm özel detaylarını vermeyeceğim ama merak ederseniz konu içinde daha sonra açıklarım.

Birbirinden bağımsız gündeme dair veya genel-geçer kabul edilebilecek farklı konularla ilgili kişisel yazıların paylaşımı için hangi platformu tavsiye edersiniz Wordpress.org sıfırdan başlayan biri için öğrenilmesi zor mu? Diğer bir seçenek olarak Wordpress.com ile hazır şablonları kullanmanın avantajları ve dezavantajları neler? Kişisel web sitesi hazırlamanın kolay bir yolu var mı yoksa eldeki tek seçenek Wix wordpress.com gibi hazır site oluşturucuları mı?

images.png

Youtube için içerik üretmeye başlamadan önce kapak oluşturmak için tavsiye ettiğiniz bir program var mı? Video kurgu ve montajı için DaVinci Resolve 16 öğrenmek için ortalama ne kadar süreye ihtiyaç var?

Google Docs senaryo ve yazı yazmak için işlevsel görünüyor buluta eşzamanlı kaydedilen veriler mobilden de kolayca düzenleniyor sizce başka bir programa gerek var mı?

Makale ve kitapları tarayıp kaynak ve bilgi toplamak için kullanabileceğim ücretsiz bir Türkçe kaynak biliyor musunuz?

Dizi-Film kesitleri ve Youtube videolarından kesitleri içeriklerde kullanmak için hangi yolu izlemeliyim dikkat etmem gereken kurallar neler?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı