Technopat'ın güncel durumu

TR-whovian

Kilopat
Yer
Ankara
Eski Technopat'ı hatırlıyorum da en ufak yazım hatasında bile uyarı alırdık şimdiyse adam açtığı başlıkta baştan sona yazım hatası yapıyor ama yayınlanıyor. Üstüne ceza da almıyor. Sebebi ne sizce? Yönetim artık pek takmıyor gibi geliyor bana. Raporlanırsa bakarız yoksa ne olursa olsun kafasında gibiler. Ayrıca troll paylaşımlar da fazlasıyla artmış durumda diye düşünüyorum. Siteyi severek kullanıyorum ve kullanmaya devam ediyorum fakat bu durum şahsen göze batıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden teknik destek için kullanılırdı forum. Artık goygoy'a dönmüş durumda. Teknik destek kısmı yetim durumuna dönüştürüldü kullanıcılar tarafından.

Yönetim tarafında ise daha fazla kullanıcı için goygoyuna açılmış konulara müdahale edilmedi. 2022'nin içerisinde bi ara kayış koptu kısacası. Teknoloji forumu muyuz diye oturup düşünmek olası.

Eski kullanıcılar siteyi terk etmedi. Artık bir aileleri var, iş hayatları var veya eğitimlerine odaklanmış durumda. Kısacası ayıracak vakitler yok veya kısıtlı.

Bundan ötürü dedikleriniz yaşanıyor. Bu kişiler amatör ruhlu ama işin erbabı teknik kişilere taş çıkarırdı. Durmadan öğrenip, sürekli kendini geliştiren kişilerdi. Yazım kurallarını bedel ödeyerek öğrendiler. En basit ceza 1 gün sürüyordu ve 2-3 kere tekrarlarsanız ayınıza mal oluyordu.

Tartışırken bile sayfalarca ban yemeden tartışabiliyordu. Şimdi bir siyasi eleştiri yapıyorsunuz, adam babasına eleştiri yapılmış gibi saçma sapan konuşuyor. Böyle bir ortamı forum yaratmadı. Ülke yarattı ve yansımasını görüyoruz. Durum bundan ibaret.

2 yılı yönetimde olmak üzere üye olalı 8 yıl olmuş neredeyse, buradan kimler geldi kimler geçti. Buranın prime dönemini görenler için şu anki tablo biraz zayıf görülebilir, buna ben de katılıyorum ama yapacak bir şey yok. Her şey lineer olamaz.

Gerek kişisel sebepler gerek de bazi yönetimsel sebepler yüzünden ayrılan ve aktifliği düşen çok fazla değerli üye oldu. Bunların da yeri yeterince dolmayinca ya da o alisilan samimiyete ulasilmayinca bu duygulara erisiyorsunuz.

Ben de 2 3 aydır sadece birkaç mesaj atmışım kendimden örnek vereceksem. Bizim moderasyon zamanımızda da bu bahsettiğin trolluklerin ve kalite düşüşlerin önüne geçmek için ekstra çaba gosteriliyordu. Kimseye acinmiyordu.

Son düzenleme:
2 yılı yönetimde olmak üzere üye olalı 8 yıl olmuş neredeyse, buradan kimler geldi kimler geçti. Buranın prime dönemini görenler için şu anki tablo biraz zayıf görülebilir, buna ben de katılıyorum ama yapacak bir şey yok. Her şey lineer olamaz.

Gerek kişisel sebepler gerek de bazi yönetimsel sebepler yüzünden ayrılan ve aktifliği düşen çok fazla değerli üye oldu. Bunların da yeri yeterince dolmayinca ya da o alisilan samimiyete ulasilmayinca bu duygulara erisiyorsunuz.

Ben de 2 3 aydır sadece birkaç mesaj atmışım kendimden örnek vereceksem. Bizim moderasyon zamanımızda da bu bahsettiğin trolluklerin ve kalite düşüşlerin önüne geçmek için ekstra çaba gosteriliyordu. Kimseye acinmiyordu.
Benim için buranın prime dönemi 2020.

Aşağı yukarı aynı düşünüyoruz. Neden beğenmedim ifadesi attın ki?

Eskiden daha çok teknik destek için kullanılırdı kısmına katılmadım, doğruluğu kesin. Ancak Katılmadığım noktası şu, başka tür konuların foruma renk kattığını düşünüyorum. Sonuçta en iyi forumlardan birisi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı