Technopat'ın Linux bilgisizliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu video her şeyi açıklıyor. Forumdaki moderatörlerin çoğununda Windows 10'u eksiksiz ve dünyanın en iyi işletim sistemi gibi gösterip ilahlaştırmasına ne demeli peki? Yorumu size bırakıyorum.
-Edit#1 fanboyluk yapacaklar mümkünse yorum yapmasın.

Linux hayatımda hiç kullanmadım sadece gördüm bilişim derslerinde falan yer alıyordu arayüzü güzel gözüküyor açıkçası Windows 10'dan daha fazla etkiliyor ama sanırım insanlar Windows'a alıştığı için herkes Windows'a yöneliyor bunda fanboyluk yok.

Windows mükemmel bir işletim sistemi değil, herkes bu konuda hemfikir. Ancak Linux tarafında son kullanıcı odaklı çalışmalar bence çok az ve yeterli seviyede değil. Aklınıza gelebilecek her program Linux üzerinde çalışamıyorken Windows üzerinde çalışabiliyor.

Windows mükemmel bir işletim sistemi değil, herkes bu konuda hemfikir. Ancak Linux tarafında son kullanıcı odaklı çalışmalar bence çok az ve yeterli seviyede değil. Aklınıza gelebilecek her program Linux üzerinde çalışamıyorken Windows üzerinde çalışabiliyor.
Windows 2. bir konu asıl olay başlıktaki. Videoda Linux'ü kullanmayı bilmeyip Linux'ü çok sorunlu gibi gösterilmesi.

Linux hayatımda hiç kullanmadım sadece gördüm bilişim derslerinde falan yer alıyordu arayüzü güzel gözüküyor açıkçası Windows 10'dan daha fazla etkiliyor ama sanırım insanlar Windows'a alıştığı için herkes Windows'a yöneliyor bunda fanboyluk yok.
XFCE, Deepin Desktop Environment, KDE Plasma, Gnome gibi bir çok masaüstü ortamı var. :)

Konu Linux. Elestirdiginiz kisiler ise yöneticiler ve Windows 10. Linux hakkinda neyi bilmediklerini de aciklasaymissiniz keske.
Videoyu 8.54 ten sonra izlersiniz bal gibi akan bilgisizliği görürsünüz Ubuntuyu videonun sonunda ise sorunlu olarak ele alıyorlar ama bilmedikleri şey ise yaşadıkları şeylerin 2dk lık araştırmalar sonucu çözüleceği.

Bu video her şeyi açıklıyor. Forumdaki moderatörlerin çoğununda Windows 10'u eksiksiz ve dünyanın en iyi işletim sistemi gibi gösterip ilahlaştırmasına ne demeli peki? Yorumu size bırakıyorum.
-Edit#1 Fanboyluk yapacaklar mümkünse yorum yapmasın.
O zaman sen bizi bilgilendir arkadaşım. Ben de bilmiyorum. Linux hakkında bir rehber yaparsan bilgileneceğiz.Senin dediğin yöneticileri etiketlemeyi de unutma.

Her insanın bir hatası vardır. Onu eleştirmek değil. O insanın hatasını düzeltmen gerekir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı