Tekli çekirdek odaklı sistem için işlemci, anakart, PSU önerisi

Bütçe
max 8k

SIRINDOSCARF

Megapat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Elimde XFX'in RX 580 ekran kartı var. Ryzen 5 5600 almayı düşünüyorum. https://www.akakce.com/anakart/en-u...-amd-am4-ddr4-micro-atx-fiyati,863611010.html şu anakartı uygun gördüm açıkçası. Aslıdna Corsair'in 550W PSU'su var ama onu başka bir bilgisayarda kullanacağım. Xeon E5 2696v3'lü bir sistemim daha var orada kullanacağım. Var mı öneriniz şu W şu fiyata uygun olur vs.
yani bütçe tam kesin belirlemedim ama 1K yı aşmasa güzel olur. SSD var elimde. Soğutucu olarak stok soğutucu yeter mi bu işlemciye bilemedim açıkçası.
İşletim sistemi olarak Windows kullanmayacağım için aslında öyle çok üst düzey bir işlemci almak istemiyorum açıkçası. Ama tekli çekirdek performansı iyi bir şey olupta işlemci-anakart 6 7K yı geçmezse iyi olur.
Kısaca tavsiye beklediğim kısımlar işlemci anakart CPU. RAM olarak 16 GB tek modül alacağım eğer 2x16 bana uyguna denk getirirsem ondan alırım. Şu an RAM önerisi istemiyorum açıkçası. Uzay montaj kullanacağım için öbür sistemdeki RAM'i öbürüne takar kullanırım o problem değil benim için.
Şu an kullandığım sistemin özellikleri bunlar.

1710453282329.png

1710453298387.png

Daha çok ağır uygulamaları bu sistemde çalıştıracağım öbür sisteme tekli çekirdek performansı iyi bir şeyler arıyorum açıkçası. Java odaklı kullanacağım.

Elimde bir de RX 550 var onu Xeon'da kullanacağım.

Bütçe işlemci anakart PSU toplam 8K yı geçmemeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı