Teknosa'dan alınan laptopun ekran kartı arızalı olmasına rağmen iade yapılmıyor

Teknosa internet sitesinden aldığım ASUS TUF Gaming A15 laptop elime bozuk geldi.(ekranda ölü pixel var ekran kartı bozuk) ürünü değiştirmek için geri yolladım fakat ASUS teknik servis üründe ölü pixel var fakat bunlar birleşik değil yan yana siralanmamis ölü pixeller bizim garantimize girmiyor dedi ve ürünü tekrar elime yolladı bende ne olur ne olmaz diye ilk 14 gün içinde tüketici haklarına başvurdum ve ürünü tekrardan servise yolladım. Fakat tüketici hakları süreci üzün sürüyor ve Şikayetvar'a şikayet etmiştim daha kisa olsun diye ona rağmen ürünün değişim için uygun olmadığını söylediler sadece ekran kartında sorun tespit edildiğinden bahsettiler o kadar ne yapmam gerek daha önce başına böyle bir şey gelmiş birisi varsa yardimci olur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG_20230613_143425.jpg
    IMG_20230613_143425.jpg
    757 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20230613_143433.jpg
    IMG_20230613_143433.jpg
    786 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20230613_143539.jpg
    IMG_20230613_143539.jpg
    548,4 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20230613_143549.jpg
    IMG_20230613_143549.jpg
    651,2 KB · Görüntüleme: 37
Teknosa internet sitesinden aldığım ASUS TUF Gaming A15 laptop elime bozuk geldi.(ekranda ölü pixel var ekran kartı bozuk) ürünü değiştirmek için geri yolladım fakat ASUS teknik servis üründe ölü pixel var fakat bunlar birleşik değil yan yana siralanmamis ölü pixeller bizim garantimize girmiyor dedi ve ürünü tekrar elime yolladı bende ne olur ne olmaz diye ilk 14 gün içinde tüketici haklarına başvurdum ve ürünü tekrardan servise yolladım. Fakat tüketici hakları süreci üzün sürüyor ve Şikayetvar'a şikayet etmiştim daha kisa olsun diye ona rağmen ürünün değişim için uygun olmadığını söylediler sadece ekran kartında sorun tespit edildiğinden bahsettiler o kadar ne yapmam gerek daha önce başına böyle bir şey gelmiş birisi varsa yardimci olur musunuz?

Değişim yapmayabilirler ancak tamir etmeleri lazım ki ASUS'un servisi çok iyi değil. Büyük ihtimal tüketici mahkemelerine gitmeniz gerek 14 gün bitmeden giderseniz daha etkili olur.

Bu laptop isi tamamen sans ya, 1 haftadir TUF ile Victus arasında kaldım. Sirf kasa ve panel kalitesi yuzunden dusuk donanim da olsa TUF aklimdan cikmiyordu. Gecmis olsun hocam umarim sorununuzu cozersiniz 🙁.
Ya teknoloji gercekten şans işi ama tr de teknoloji işi biraz cidden kumara giriyor bozuk ürün satışı yapan firma bile bizi alakadar etmiyor diyorlar cidden 1.5 aydır uğraşıyorum kafayı yemek üzereyim :(

En ufak bir ölü pikselde yani 1 tane bile olsa sen haklısın markaya latou verirken not bırakın mahkemeye verdiğinizi belirtin haklısınız çünkü. Ha bu arada 14 gün geçmediyse iade yapabilirsiniz. Yapmak istemezseniz yine 14 gün geçmeden mahkemeye verin daha iyi olur.
Hocam latou nedir acaba burda yapmam gerekeni anlatir misiniz vaktiniz varsa yardimci olursaniz sevinirim cidden :)

Ya teknoloji gercekten şans işi ama TR de teknoloji işi biraz cidden kumara giriyor bozuk ürün satışı yapan firma bile bizi alakadar etmiyor diyorlar cidden 1.5 aydır uğraşıyorum kafayı yemek üzereyim :(

Hocam hiç uğraşmayın böyle kullanın THH illa bir yolunu bulur o zamana kadar keyfini çıkarmaya çalışın. Bunlar için stress olmaya değmez illa düzeltirler.

Hocam hakkınızı arayın her türlü ölü piksel garanti kapsamındadır THH'ye danışsanız bile işlem uzun sürer. Ürün değişimi talep edin eğer kabul ediyorlarsa.
Ürün değişimini maalesef kabul etmiyorlar ve fiyati artmis zamli ürünü satmak icin ellerinden geleni yapiyorlar cidden :(

Ya teknoloji gercekten şans işi ama TR de teknoloji işi biraz cidden kumara giriyor bozuk ürün satışı yapan firma bile bizi alakadar etmiyor diyorlar cidden 1.5 aydır uğraşıyorum kafayı yemek üzereyim :(

Arkadaslarin dedigi gibi olu piksel tamamen urunun kusuru, hakem heyetine basvurmaktan cekinmeyin.

Hocam latou nedir acaba burada yapmam gerekeni anlatir misiniz vaktiniz varsa yardimci olursaniz sevinirim cidden :)

Arkadas laptop demek istemis.

Yeni konular

Geri
Yukarı