Telefon Kutusundan Eve Ayrı Bir Kablo Çekmek

nacho111

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, diğer bir açtığım konuda hızım ile alakalı sorundan bahsetmiştim.Apartman girişinden eve kadar betonların içinden gelen bir telefon kablosu var. Ben onu splitter ile modeme ve telefona bağlıyorum. Bu kablo bayağı eskimiş ve hızımı yavaşlatıyor. Sorum şu: bu kabloyu telefona takıp aşağıdan yeni bir CAT 5 veya CAT6 kablo çektirip direk modemin DSL girişine bağlayabilir miyim? Elektrikçi bunu binanın içinden nasıl geçiricek, bina eski biraz. Taşınırken babama adam telefon kablosunu değiştiremeyiz betonun içindeki boru donmuş filan demişler. Yeni çektirceğim kabloyu nereden eve kadar çıkaracak?

Son düzenleyen: Moderatör:
2009 da eski evimize (50 yaşında) ilk defa internet çektirdik. Binayı merdiven boşluğundan ortadan yardılar bildiğin. Binanızın kutusunun durumu önemli tabi ki cat 6 falan hemen çekilmiyor öyle önce uyumlu olması lazım kutunun.Bide bir telekom teknik servisini eve çağır kontrol etsin eski diyorsun ya bina hala bakır kablo bile geçiyor olabilir. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı