Telefonda SAR değeri en fazla ne kadar olmalı?

team4sed

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Dünya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben Lumia 920 kullanıyorum. 0.80'miş onun sar değeri. Bu normal mi? Bir arkadaşım sar değeri yüksek telefonları kullanmanın kısırlığa kadar zararı olduğunu söyledi. En çok da çakma telefonlarda olduğunu söyledi. Yani benim telefonum normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
AR(Specific Absoration Rate) yani "Özgül Soğurma Değeri" anlamına gelmektedir. Bu değer büyüdükçe telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarı artmakta ve sağlık açısından büyük sorunlar yaratmaktadır. Uzmanlar SAR değerinin en fazla 1.00 olması gerektiğinde hemfikir ancak yasal sınır 2.00 W/kg'a kadar izin vermekte.

Standart olarak 2 watt/kilogram' dan daha büyük olmamalı ama şahsen 1 ve altındaki değerlere sahip olmalı. Telefonun sar değeri normal.

1 olan makuldur ancak boyuylada alakalıdır boyuna gore yaydıgı radyasyon mıktarıdır aslında yanı note serısınde az gozukmektedır ancak boyunun buyuk olması sebeptır ıphone boyu kucuk olmasına ragmen 1 in altında degerdedır ve bu makuldur

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı