Telefonu bilgisayarın USB Type-C portundan şarj etmek

anil1906

Kilopat
Daha fazla  
iPhone 7 kullanıyorum cihazın şarjı çok azdı. PC'ye orijinal Type-C Apple kablo ile bağladım (anakart: ASUS TUF B450 PRO). Yarım saat civarı bir sürede telefonu yüzde 50 şarj etti (pil sağlığım düşük o yüzden bayağı hızlı şarj oluyor ama 5W adaptör ile bu kadar da değil yani). Her neyse ben bu portu telefonu şarj etmek için kullanayım mı masada bayağı işime yarar. Cihaza bir sorun yaşatacağını sanmam ama kaç W output veriyor Type-C portları? İnternette Type-C kabloların 100W'a kadar güç taşıdığını öğrendim ancak masaüstü bilgisayarların kaç W güç çıkışı sağladıklarını öğrenemedim. Bilen biri yardımcı olursa sevinrim teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de merak ediyorum açıkçası, eski bir kasanın arkasındaki USB portuna takarak şarj etmiştim, normalden 20 kat daha hızlı şarj oldu alet. Sonradan bataryam falan şişti ama nedeni ne bilmiyorum. 🤣

Ben de merak ediyorum açıkçası, eski bir kasanın arkasındaki USB portuna takarak şarj etmiştim, normalden 20 kat daha hızlı şarj oldu alet. Sonradan bataryam falan şişti ama nedeni ne bilmiyorum. 🤣

Aslında sizdeki adaptöre göre değişir hangi telefon kaç amperlik bir adaptör için dediniz? Üstteki arkadaşın da dediği gibi 900MA veriyormuş USB girişleri. Ama Type-C’de işler biraz daha değişik sarj için de kullanılan bir arabirim oldugu için çok daha hızlı sarj ediyor sanırım ama ne kadar daha hızlı. Bir yandan dediğinizi destekler olarak zamanında telefon veya tablet öldüğünde PC’den güç verip düzeltebiliyorduk böyle bir olay vardı.

Konuyu biraz hortlatmis gibi olacagim ama ayni anakarti kullanıyorum ve ben de Type-C ile şarj ediyorum. Kac Watt verdigini ogrenebildiniz mi acaba?

13 watt güç veriyormuş 3uTools adlı programdan öğrenmiştim. Programdan anlık amper değerlerini de öğrenebilirsin yaklaşık 1.2A civarı hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam. Tabi ki bu değerler iPhone için android cihazlarda nasıldır bilmiyorum.

Geri
Yukarı