Telefonumda virüs var mı?

Barış Çakar

Picopat
Sevgili arkadaşlar merhaba. Forumda çokça konuştum fakat bugün her şeyi yazıp sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Her şey Google hesabıma giriş yapıldığını fark etmemek başladı çok geç fark etmiştim bir Linux cihaz Google da oturum açmıştı Chrome yazıyordu altında o günden beri telefonun her şeyini incelemeye başladım.
İlk olarak telefona müzik indirmek dışında Google resimlerde indirmiştim ve o sitelerden dizi film izledim bunlar dışında korsan oyun veya ücretsiz bir şey yapan birisi değilim.
Telefonda daha önce olan şeyler:
Eskiden "bilinmeyen kaynaklardan ya da uygulamadan tam hatırlamıyorum bir şey yüklendi" deyip ana ekranımdaki uygulamaların yerleri değişiyordu kendi kendine ben bir şey indirmediğimi biliyorum APK olarak özellikle fakat uzun zamandır bu yaşanmadı burası daha özel olacak fakat +18 sitelere giriş yaptığımda bir defasında telefonuma SMS gelmişti abonelik gibi hemen silmiştim ekranda nereye tıkladığımı da bilmiyorum ve de Twitter üzerinden mi video uygulamasına yine +18 içerikli videolar inmişti bunu ben yapmadım tek açıklaması bir yere basmışımdır Twitter da iken belki, her neyse günümüze gelelim telefonda mi müzik uygulamasına indirim müzikler kendiliğinden silinmişti korsan olduğu için dendi fakat birdenbire yarısı silindi uzun zamandır orada olmalarına rağmen ve bundan sonra da belki arada bir iki hafta vardır mi müzik uygulaması hiç kullanmama rağmen gün içinde pil tüketiminde yüzde elli gözüküyordu ve son olarak bir gün ayarlardan uygulamaları kontrol ettiğimde hepsinin aynı gün çalışmış olduğunu fark ettim hiç kullanmama rağmen sistem uygulamaları hepsi.
Bunların üzerine telefonu araştırdım telefonda şüpheli gözüken indirilenler kısmında "Android App installer APK" gibi bir uygulama vardı bunu indirdiğimi hatırlamıyorum ya da nasıl indiğini.
Bunların da üstüne telefonu Kaspersky vb ile tarattım ve bir sorun bulmadı ve root chechker ile kontrol ettim telefonda root yok.
Fakat içime sinmediği için telefona hard reset attım hard reset attıktan sonra ekranım eskisi gibi çalışmamaya başladı cihazı tamamen kapatıp açtığımda ekran otomatik olarak açık gelmiyor. Bazı güncellemeler gelmemişti bölgeyi Hindistan yapıp düzelttim fakat bu sefer antivirüsler eskiden bir eksik uygulama tarıyordu artık iki fazla uygulama tarıyor bunun nedenini tam anlamış değilim ve son olarak cihazımda ne zaman galeriyi kullansam Xiaomi SIM aktivasyon verileri alınıyor diye bildirim geliyor. Arka planda cihaza uygulamanın hiçbir izni ve yetkilendirmesi yok bildirim activiyt Launcher da gözüküyor. Eğer buraya kadar okuyduysanız çok teşekkür ederim. Artık paranoyam aldı başını gitti. Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten psikolojim bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes ile taramayı denediniz mi?
Bilgisayardan telefona rom atabilirsiniz sıfırdan.
Garantisi var ise yapmayın.
Hocam virüs taraması yaptınız mı?
Okudunuz mu mesajı?

Hocam virüs taraması yaptınız mı?
Yapmam mı ya kasper eset malwer hepsi ama çok güvenmiyorum hiçbirine ya sistem dosyası ise ya da anakarta işlenmişse diye bunun yanında casus uygulamalar sanırım cihazda root olunca kullanılıyor benim cihazımda root yok fakat onca şey kafamı çok karıştırdı

Hmm garantisi yok. Rom attın. Telefonun markası ve modeli nedir.
Xiaomi Mi 8 Lite

Hmm garantisi yok. Rom attın. Telefonun markası ve modeli nedir.
Hocam bu olanlara bir açıklamanız var mı acaba

Yapmam mı ya kasper eset malwer hepsi ama çok güvenmiyorum hiçbirine ya sistem dosyası ise ya da anakarta işlenmişse diye bunun yanında casus uygulamalar sanırım cihazda root olunca kullanılıyor benim cihazımda root yok fakat onca şey kafamı çok karıştırdı

Xiaomi Mi 8 Lite

Xiaomi Mi 8 Lite

Hocam bu olanlara bir açıklamanız var mı acaba
Yemek yiyeceğim hocam yedikten hemen sonra yazacağım.

Eyvallah

Ben sorumu sorayım o zaman hocam eğer bir virüs var ise cihazımdaki fotoğraflarıma whatsap yedeklerime bulaşmış mıdır çünkü Google fotoğraflara yedekli hepsi ve de ayrıca dediğim gibi bu Google hesabıma giren herif bir şeyler yapmış olabilir mi fotoğraflara hesaba vesaire

Eyvallah

Ben sorumu sorayım o zaman hocam eğer bir virüs var ise cihazımdaki fotoğraflarıma whatsap yedeklerime bulaşmış mıdır çünkü Google fotoğraflara yedekli hepsi ve de ayrıca dediğim gibi bu Google hesabıma giren herif bir şeyler yapmış olabilir mi fotoğraflara hesaba vesaire
Hocam hiç belli olmaz.

Hocam hiç belli olmaz.
Yapma be

Hocam hiç belli olmaz.
Eh napacan ben peki bütün fotoğraflarım orada

Hocam hiç belli olmaz.
Birde bu bahsettiklerim sizce bir virüs belirtisi mi virüs var mı sizce

Hocam hiç belli olmaz.
Baba beni biraz içimi açacak bir şeyler söyle ne bana bi çözüm kurutuluş yolu bir şey

Yeni konular

Geri
Yukarı