Telefonun ekranı çatladı

Nasıl zımba ile kırılmaz? Yarım kiloluk metal cisim.

Arkadaş zımba demiş ağır ya da ev için küçük olanlardan mı bahsettememiş eğer çok büyük bir zımba değilse kırılmaz.
Görseldeki zımbadan bahsediyorum.

Dosya Ekleri

• max-zimba-makinesi-mavi-hd-10d-14457-43-B.jpg
    max-zimba-makinesi-mavi-hd-10d-14457-43-B.jpg
    39,7 KB · Görüntüleme: 25
Ekran koruyucunun köşesinden tutup çekebilirsiniz ayrıca zımba ile kendi ekranı kolay kolay kırılmaz.

Hocam benim telefonum halıya düşerek kırıldı siz düşünün. Telefonların kronik sorunu köşeden darbe almalarıdır diyebiliriz.

Telefonumun üstüne bir şekilde zımba düştü. Çarptığı yer telefonun köşesi ve çarptığı yer biraz kırıldı, ekranda uzunca çatlaklar oluştu. Telefonumda ekran koruyucu var ama ekran koruyucu mu kırıldı, yoksa telefonun ekranı mı nasıl anlayacağım ve ekran koruyucuyu nasıl çıkartabilirim?

Bildiğim üzere ekran koruyucular telefonun kendi ekranından biraz daha küçük olur. Tırnağınız varsa ekran koruyucunun köşesinden başlayıp ekran koruyucunun etrafında tırnağınız ile ekran koyucu ve ekran arasında gezdirin. Sonra yavaş yavaş bir köşeden çekiniz. ( Ekran kartı yazmışım sıkıntısı olan arkadaşlara ekran kart ekran kartı diye diye. Alışkanlık. )

Büyük bir ihtimalle koruyucu kırılmış ama ben korucuyu kırmadan iç ekranı çok kırdım dokunmatiğini de kırdım. İkisini de kırmış olabilirsiniz koruyucuyu çıkarmanız lazım.

Büyük bir ihtimalle koruyucu kırılmış ama ben korucuyu kırmadan iç ekranı çok kırdım dokunmatiğini de kırdım. İkisini de kırmış olabilirsiniz koruyucuyu çıkarmanız lazım.

İç ekran ile dokunmatiğin ne alakası var hocam? İç ekran kırılır ise sadece ekranda bozulmalar olur. Dokunmatiği sağlayan başka bir katman mevcut. Ekstradan bilgi vereyim Samsung cihazlarda iç ekran ve dış ekran birlikte takılır.

İç ekran ile dokunmatiğin ne alakası var hocam? İç ekran kırılır ise sadece ekranda bozulmalar olur. Dokunmatiği sağlayan başka bir katman mevcut. Ekstradan bilgi vereyim Samsung cihazlarda iç ekran ve dış ekran birlikte takılır.

Hocam kendi telefonumda kırmama rağmen görüntü bozukluğu geçirmedim şahsen teknolojide değişik olaylar yaşadım. Sadece çizik şeklinde kaldı ama LCD ekran kırılmıştı 2 3 hafta sonra bozulmalar başladı.

İç ekran kırılsa görüntüde bozulmalar olur.

Ben kırdıklarımda genellikle 2 3 hafta sonra başlardı sadece çizgi olarak gözüküp.

Affedersiniz hocam ama kaç sene noterlerde iş yaptım böyle zımbayı ilk defa gördüm.

Hocam kendi telefonumda kırmama rağmen görüntü bozukluğu geçirmedim şahsen teknolojide değişik olaylar yaşadım. Sadece çizik şeklinde kaldı ama LCD ekran kırılmıştı 2 3 hafta sonra bozulmalar başladı.

Ben kırdıklarımda genellikle 2 3 hafta sonra başlardı sadece çizgi olarak gözüküp.

Siz iç ekranı kırmamışsınız hocam. Ekran filmini yırtmışsınız. Yanlış bilgi vermeyiniz.

Aynı şey benim de başıma geldi. Tırnağınla çiziğin üzerinden geç. Eğer takılıyorsa kırılmaz cam takılmıyorsa iç camdır.
Ekran koruyucu çatlamış olabilir. Kırık yere dokunduğunuzda pürüzlü mü?
Parmağını ekranda gezdir. Tırnağın takılıyorsa kırılmaz cam kırılmıştır.
Teşekkürler, ekran koruyucusu kırılmış. Koruyucu çıkartacağım.

Geri
Yukarı