Telefonun interneti laptopa bağlanmıyor

mithrandir16

Decapat
Daha fazla  
KYK'da kalıyorum telefonumla önceden laptopa bağlanıyordum, tarife değiştirdiğimden beri (?) telefonumun mobil erişim noktasıyla laptopta internete bağlanmak istediğimde ya "bağlı, açık" diyor ama internete girmiyor, ya da "internet yok, güvenli" hatası alıyorum. İşin ilginci başka bir telefonun internetiyle laptopa bağlanmak istediğimde bağlandı, keza telefonumun internetiyle başka bir kişinin telefonuna internet erişimi de sağlandı. Yani ikisi çakışıyor; sanki bir şey özellikle bu etkileşimi engelliyor gibi. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB kablosu ile internet paylaşımını da denedin mi?
USB tethering ile ilk defa deniyorum çok tuhaf bir durum var: İnternete girebiliyorum ancak Wi-Fi ağlarını gösteren yerde bazen "Bu ağa bağlanılamıyor" hatası alıyorum, bazen ise hiçbir bağa bağlanmamışım gibi gösteriyor. Ama internete erişim var. Ve USB ile bağlandığımda otomatik olarak kullanım miktarımı göstermiyor mu?

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-16_235217622.png
    resim_2024-03-16_235217622.png
    6,4 KB · Görüntüleme: 3
USB tethering ile ilk defa deniyorum çok tuhaf bir durum var: İnternete girebiliyorum ancak Wi-Fi ağlarını gösteren yerde bazen "Bu ağa bağlanılamıyor" hatası alıyorum, bazen ise hiçbir bağa bağlanmamışım gibi gösteriyor. Ama internete erişim var. Ve USB ile bağlandığımda otomatik olarak kullanım miktarımı göstermiyor mu?
USB ile bağlandığınızda zaten Wi-Fi kısmı değil de ethernet işareti olur. Wi-Fi'yi kapatabilirsiniz isterseniz. Telefonda internet kullanımı kısmında USB paylaşımda kullanılan miktarı da gösteriyordur muhtemelen, bende gösteriyor.

USB ile bağlandığınızda zaten Wi-Fi kısmı değil de ethernet işareti olur. Wi-Fi'yi kapatabilirsiniz isterseniz. Telefonda internet kullanımı kısmında USB paylaşımda kullanılan miktarı da gösteriyordur muhtemelen, bende gösteriyor.
Bunu eskisi gibi kablosuz nasıl halledeceğim? Kablosuz da yapabilmem lazım.

Bunu eskisi gibi kablosuz nasıl halledeceğim? Kablosuz da yapabilmem lazım.
Asıl sorunun ne olduğunu anlayamadığım için ben sorunu çözmek yerine etrafından dolaşarak alternatif bir yol önerebildim.
Bazı tarifelerde hotspot için ayrı paket satılıyordu bir aralar, belki hala bu uygulama devam ediyorsa böyle bir pakete geçmiş olabilirsiniz.

Geri
Yukarı