Temizlik sonrası 2. RAM slotu çalışmıyor

rpl999

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,
Askere gittiğim için uzun zamandır temizlik yapmıyordum, sistemi iyice temizledim RAM'leri ve ekran kartının tozunu aldım.
Termal macunu değiştirdim RAM yuvalarını süpürge ile çektirdim daha sonra sistemi topladım fakat 2. RAM'i taktığımda bilgisayar açılıyor görüntü gelmiyor ve 15 saniye sonra kapanıyor daha sonra tekrar açılıp bu şekilde 15 saniyede bir reset atarak devam ediyor.
BIOS güncellemesi yaptım, herkesin söylediği RAM'leri silgi ile silme işlemini gerçekleştirdim fakat fayda etmedi. RAM'lerin pinlerini kontrol ettim fakat bir problem gözükmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerlerini değiştirirerek taktın mı? Bir de iki rami de tek tek denedin mi yani slot mu bozuk oda anlaşılır belki. Süpürgeyi dibine kadar yapıştırıp çekmeyi denediysen kötü belki bir sıkıntı olabilir. 4 ram yuvası varsa 2 ile 4 e takacaksın onu biliyorsundur.

Yerlerini değiştirirerek taktın mı? Bir de iki rami de tek tek denedin mi yani slot mu bozuk oda anlaşılır belki. Süpürgeyi dibine kadar yapıştırıp çekmeyi denediysen kötü belki bir sıkıntı olabilir. 4 ram yuvası varsa 2 ile 4 e takacaksın onu biliyorsundur.
2 ram slotu var. yerlerini değiştirdim evet sorun devam ediyor. 2 ramde 1. slotta çalışıyor fakat 2. slotta çalışmıyor.

Geri
Yukarı