TEOG Bu Sene Daha Zormu Olacak Ve Çalışma Düzenim Doğrumu?

qenc111

Kilopat
Daha fazla  
TEOG'a az kaldı. Amacım 460 üstü puan almak. Sorular geçen sene kolaydı. Ders çalışma düzenim her hafta sonu ilk baştan en son gördüğümüze kadar tekrar ediyorum. Günde 80-90 (Mat-Fen) soru , türkçeden 50-60. Çalışma düzenim doğrumu?

TEOG'un daha zor olacağını sanmıyorum açıkçası ama MEB bu belli olmuyor işleri.Ben bu sene girdim.Puanım 466 (övünmek için değil yanlış anlaşılmasın).Açıkçası ben senin çalıştığının yarısını bile yapmıyordum.Dershaneyle birlikte okulda ki dersleri iyi dinleyip günde en fazla 40-50 soru çözüyordum toplamda.Dediğim gibi önemli olan dersi iyi dinlemen ve ona göre test çözmen.Yani tabi kişiden kişiye değişir senin için 150 soru sorun değilse 150 soru çöz yararını daha fazla görürsün.Tabi 6 ve 7. sınıf sonuçlarında önemli ama TEOG kadar değil.Şimdide başarılar dilerim umarım istediğin yere gidersin.

Bende bu sene TEOG sınavına gireceğim. Günde 60-70 soru çözüyorum. Umarım geçen seneden daha zor olmaz. Hedefim 450 ama bakıcaz artık :)

Geçen sene olan bize oldu, hala kolay diye geçiniyorsunuz. Kaç tane soru hatalı geldi. Soruların dağılımından hiç bahsetmiyeceğim bile. 360 puan aldım ben. Çok çalıştığım söylenemez. Ama sorular çok kolaydı vs. gibi laflar en nefret ettiğim laflar.

Soruna gelince, kimisi günde toplam 70-80 soru çözer anlar, kimisi 150 tane çözer anlamaz. Dersi derste öğren, tekrar yap, biraz soru çöz o kadar. Bu kasmayın kendinizi.

@Silinen üye çok haklısınız.Kaç tane soru hatalı çıktı bu MEB yüzünden.Sınav gerçekten kötüydü ve haklısınız çok kasmaya gerek yok.Benim çok arkadaşım deli gibi çalışıp benden daha çok çalışıp daha düşük puan aldılar.Yani çok çalışmanın anlamı yok sonra üzerinizde baskı oluyor heyecandan en kolay soru bile yanlış yapıyorsunuz.

Siz TEOG'dan önceki sınavı görün son SBS sınavı. Ben 1 yıl daha geç doğsaydım 490 falan alırdım. Sorular o kadar kolay yani. Bence zorluk seviyesi değişmez. Çalışma düzenin iyi. Ben SBS'ye sadece son 2 hafta adam akıllı çalıştım. :D

TEOG'un en sevdiğim yanı ayrı ayrı sınav yapmaları. Soruları Tübitak hazırlayacak diye birşey demediler bize.

Soruları Tübitak'ın hazırladığı filan yok arkadaşlar. Ben SBS'ye girerken de öyle muhabbetler vardi, birileri uydurmuş ve yayılmış. SBS'den sonra TEOG kolaylaştı ama kolaysa herkese kolay. Kolay sinavlarda dikkat hatası yapmayanlar kazanıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı