Çözüldü Termal bakım ve temizlik sonrası ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

crach an craite

Zeptopat
Daha fazla  
Bugün ilk defa kasamın içini açıp yüzey temizleme beziyle tozunu alıp işlemci termal macununu değiştirdim fakat şu an bilgisayar açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Termal macun sürdükten sonra işlemci ve stok fanın son halini ekliyorum. Acaba macun miktarında mı sıkıntı var? Eksik takılı olan bir kablo yok. Ekran kartı ve RAM'leri söküp taktım. RAM'lerin giriş tarafını silgiyle sildim. BIOS pilini söküp 5 dakika bekledim. Güç kablosunu çıkarıp 10 saniye güç tuşuna basılı tuttum ve ışık yanıp söndü ama tüm bunlara rağmen görüntü gelmiyor. VGA kabloyu HDMI dönüştürücüyle kullanıyorum, onu da söküp taktım hem ekran kartı hem monitör tarafından ama işe yaramadı.

Dosya Ekleri

• 20240414_172054.jpg
    20240414_172054.jpg
    164,6 KB · Görüntüleme: 23
  • 20240414_172015.jpg
    20240414_172015.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 18
  • 20240414_172004.jpg
    20240414_172004.jpg
    137,7 KB · Görüntüleme: 22
  • 20240414_182457.jpg
    20240414_182457.jpg
    270,9 KB · Görüntüleme: 18
Çözüm
RAM'leri cıkar, 1 tanesini CPU'ya uzak olan slota tak ve calıstır.
Sorun dönüştürücüde. Benim eski kasamda da aynısı olmuştu. Dönüştürücü tavsiye etmiyorum. Yenisini alsanız da ileride tekrar problem çıkarabilir.

Denedim şimdi ve görüntü geldi hocam 😃

Sorun dönüştürücüde. Benim eski kasamda da aynısı olmuştu. Dönüştürücü tavsiye etmiyorum. Yenisini alsanız da ileride tekrar problem çıkarabilir.
Şimdilik sıkıntı yok hocam geldi görüntü. Monitörüm çok eski olduğu için HDMI girişi yok o yüzden mecburum dönüştürücüye.

Görüntü geldikten sonra sistemi kapatıp diğer rami de taktım ama şimdi yine görüntü yok. Sorun ne olabilir ki?

Söktüm diğerini şimdi. Tek ram ile sıkıntı yok çalışıyor. Ama ikinciyi takınca görüntü gelmiyor tekrar.

Son düzenleme:
Denedim şimdi ve görüntü geldi hocam 😃

Şimdilik sıkıntı yok hocam geldi görüntü. Monitörüm çok eski olduğu için HDMI girişi yok o yüzden mecburum dönüştürücüye.

Görüntü geldikten sonra sistemi kapatıp diğer rami de taktım ama şimdi yine görüntü yok. Sorun ne olabilir ki?

Söktüm diğerini şimdi. Tek ram ile sıkıntı yok çalışıyor. Ama ikinciyi takınca görüntü gelmiyor tekrar.
Ram arızalı gibi duruyor, garantisi varsa gonderin.

Tek taktığınız slota arızalı düşündüğünüz RAM'le teker teker deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı