Termal Macun Performansı Etkiler Mi?

YunusYZN

Decapat
Bilgisayarımı yaklaşık 3 4 yıldır kullanıyorum ve daha önceden hiç termal macun kullanmadım. Önceden oyunlardaki FPS değerlerim yüksekken şimdi az FPS alıyorum. Çektiğim videolar kasıyor sizce termal macun kullansam FPS'de artış olur mu PUBG Mobile emulator uzerinden oynarken hiçbir şey açık değilken 90 95 derece oluyor. MSI Pro 22ET Kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımı yaklaşık 3 4 yıldır kullanıyorum ve daha önceden hiç termal macun kullanmadım. Önceden oyunlardaki FPS değerlerim yüksekken şimdi az FPS alıyorum. Çektiğim videolar kasıyor sizce termal macun kullansam FPS'de artış olur mu PUBG Mobile emulator uzerinden oynarken hiçbir şey açık değilken 90 95 derece oluyor. MSI Pro 22ET Kullanıyorum.

Kaliteli Termal Macun, işlemcinin daha iyi soğumasını sağlar, ve işlemci tam performans çalışmaya devam eder.

Termal macun işlemci ile soğutucu blok arasındaki boşluğu doldurarak daha verimli bir soğutma sağlar. Tabi macun kalitesi ön plandadır. İşlemci yüksek sıcaklıklarda performansı düşebilen bilgisayar elemanı olduğu için evet kaliteli bir termal macun kullanarak sıcaklıkları alt seviyede tutmak performansı olumlu yönde etkileyecek.

Dolaylı yoldan etkiler. Kalitesiz veya kurumuş, eskimiş bir termal macun ısı iletimini yeterince yapamaz ve 90 derece üstünde performans düşüşüne neden olur. Sizin de 90-95 dereceye çıkıyor ki bilgisayarınızın sağlığı açısından 90 derece ve üstüne çıkmamalıdır. Kaliteli bir termal macun alıp bakımını yapın. 8.5 W/mk iletkenlik değeriyle MX-4 termal macun alabilirsiniz, gayet yeterlidir.

Geri
Yukarı