Termal macun sürmezsek, işlemci görüntü verir mi?

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Sadece işlemcinin çalışıp çalışmadığını anlamak için, termal macun sürmeden işlemciyi takıp sistemi çalışırsam sıkıntı olur mu? Ekran geliyor mu, gelmiyor mu öğrenmek amaçlı. Çalıştığını tespit ettiğim an, zaten macun süreceğim. Boş yere tak çıkar yapıp, macuna bulamak istemiyorum işlemciyi.

Ek soru: Birisinden anakart aldım. Bunun çalışıp çalışmadığını anlamak için, en az hangi parçaları takıp çalıştırmalıyım, görüntü almak için?

Merhaba. Sadece işlemcinin çalışıp çalışmadığını anlamak için, termal macun sürmeden işlemciyi takıp sistemi çalışırsam sıkıntı olur mu? Ekran geliyor mu, gelmiyor mu öğrenmek amaçlı. Çalıştığını tespit ettiğim an, zaten macun süreceğim. Boş yere tak çıkar yapıp, macuna bulamak istemiyorum işlemciyi.

Ek soru: Birisinden anakart aldım. Bunun çalışıp çalışmadığını anlamak için, en az hangi parçaları takıp çalıştırmalıyım, görüntü almak için?
Verir ama hemen kapatın. Çok açık tutmayın zarar verebilir.

İşlemcinin soğutma bloğunu temas ettirerek açabilirsiniz görüntü gelince kapatabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.

Evet verir ama olabildiğince kısa tutman lazım, görüntü geldiğinde kapatabilirsin, uzun süre kalırsa sıkıntı çıkarır.

Verir ama hemen kapatın. Çok açık tutmayın zarar verebilir.
İşlemcinin soğutma bloğunu temas ettirerek açabilirsiniz görüntü gelince kapatabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.
Kisa süre problem olmaz görüntüyü görüp kapatmak lazım.
Çok teşekkür ederim hepinize. Tamamdır, görüntü gördükten sonra kapatırım. 🤙🏻

İkinci sorum hakkında fikri olan varsa, onuda dinlemek isterim.

Çok teşekkür ederim hepinize. Tamamdır, görüntü gördükten sonra kapatırım. 🤙🏻

İkinci sorum hakkında fikri olan varsa, onuda dinlemek isterim.
İşlemci ve ram tak eğer işlemciden dahili GPU varsa. Ama yine de anakartin bütün soketleri çalışıyor sağlam demek için en azindan denenebilecek bütün soketleri denerdim yerinde olsam.

Bir sorun olmaz. Zaten ısınınca kendini kapatır.
Soğutucu takmanıza da gerek yok. Ama isterseniz takabilirsiniz.

İşlemci+RAM takın. İşlemcinin dahili grafik kartı varsa görüntü alabilirsiniz.

Tüm ana parçaları takmak gerekir. Daha sonra var ise QLED ışıkları kontrol edin. Söndükleri zaman sorunsuz demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı