Testosteron testi nasıl yaptırılır?

Eğer 18 yaşından küçükseniz çocuk hastalıkları bölümüne gidin. Gelişimim yaşıtlarımın gerisinde, penis boyum kısa, kasık kıllanmam çok az deyin. Her türlü testi yaparlar.

18 yaşından büyükseniz kronik yorgunluk şikayetlerim var, gücüm yok, yumurtalıklarım küçük, cinsel isteksizliğim var deyin. Varikoseliniz varsa gösterin.

Neden testesteron testi yaptırmak istiyorsunuz? Testesteronun laboratuvar aralığı oldukça geniştir ve sağlıklı insanlarda düşük de çıksa yüksek de çıksa normal kabul edilir. Ayrıca testesteron gün içerisinde de yükselip alçalabilir.

Bir sağlık sorununuz yoksa testesteron seviyenizi görmek için özel laboratuvarlara gidebilirsiniz. Sorgulamadan testinizi yaparlar.

Sağlık sorununuz varsa da vakit kaybetmeden ilgili bölüme gidin.

Eğer 18 yaşından küçükseniz çocuk hastalıkları bölümüne gidin. Gelişimim yaşıtlarımın gerisinde, penis boyum kısa, kasık kıllanmam çok az deyin. Her türlü testi yaparlar.

18 yaşından büyükseniz kronik yorgunluk şikayetlerim var, gücüm yok, yumurtalıklarım küçük, cinsel isteksizliğim var deyin. Varikoseliniz varsa gösterin.

Neden testosteron testi yaptırmak istiyorsunuz? Testesteronun laboratuvar aralığı oldukça geniştir ve sağlıklı insanlarda düşük de çıksa yüksek de çıksa normal kabul edilir. Ayrıca testosteron gün içerisinde de yükselip alçalabilir.

Bir sağlık sorununuz yoksa testosteron seviyenizi görmek için özel laboratuvarlara gidebilirsiniz. Sorgulamadan testinizi yaparlar.

Sağlık sorununuz varsa da vakit kaybetmeden ilgili bölüme gidin.

Hocam sporcuyum sadece ölçtürmek istiyorum. En yukarıda yazdıklarınızın tam tersi. Yaşıtlarıma göre gelişimim fazla, aşırı kıllanma var. Gidip rutin kontrol için ölçtürmek istiyorum sporcuyum desem ölçerler mi?

Ben de ürolojiye alayım o zaman deneyelim bakalım.
Hocam direkt yaptırmak istiyorum denilince biraz sorguluyorlar. Bana bir kaç soru sordu en sonunda spor yapıyorum ilaç kullanmayı düşünüyorum yan etki görmemek için test yapabilir misiniz dedim öylelikle ikna oldu. Tabi ki ilaç kullanmayacağım da yani böyle bahaneler lazım, erekte sorunu yaşıyorum vb. şeylerde söyleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı