Çözüldü The Witcher 3 oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

theumtkyd

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG Gammix D30 2x8 GB 3200 mHZ
Ekran kartı
Asus Dual RTX 3060 Ti GDDR6X
Anakart
Asus Prime H610M-K D4
İşlemci
Intel Core İ5 12400F
Arkadaşlar oyuna girebiliyorum sorun yok. Sonrasında menüden Yeni Oyun > Taze Başlangıç > Hikaye ve Kılıç yerine bastıktan ve gerekli ayarları (eğitim vs.) yaptıktan sonra arkadaki şarkı kasıyor ve bir anda oyundan atıyor. 3-5 kere denedim her seferinde aynı şey oluyor. DirectX12. Ve full dlc oynuyorum.

Çözüm
Steam masaüstündeki başlatıcıya sağ tıklayın ve oradan özellikleri seçin. Çıkan pencerede uyumluluk kısmına geçin. Alt seçeneklerde uyumluluğa Windows 8 ayarlayın ve altta bu programı yönetici olarak aç yazan yere tık atın. Uygula tamam yapın.
Oyun NextGen mi klasik mi?

Steam kütüphanende;
  • The Witcher 3: Wild Hunt oyununa sağ tıkla, özelliklere gir.
  • Betalar sekmesinden beta katılımının yanında ne yazdığına bak.
  • Hiçbiri yazıyorsa NextGen'dir. classic yazıyorsa klasiktir.
Ama galiba klasik sürümde DirectX12 ile çalıştırılamıyordu oyun. NextGen'dir muhtemelen. Bi dosyaları doğrula. Bunun için Steam kütüphanende;
  • Yüklü dosyalar sekmesinden oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula düğmesine tıkla.
Olmazsa oyunu oynarken bellek ve ekran kartı kullanımına ve sıcaklık değerlerine bir bak zorlanıyorsa oyundan atıyor olabilir.

Steam kütüphanende;
  • Betalar sekmesinden beta katılımının yanında ne yazdığına bak.
  • Hiçbiri yazıyorsa NextGen'dir. classic yazıyorsa klasiktir.
Ama galiba klasik sürümde DirectX12 ile çalıştırılamıyordu oyun. NextGen'dir muhtemelen. Bi dosyaları doğrula. Bunun için Steam kütüphanende;
  • Yüklü dosyalar sekmesinden oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula düğmesine tıkla.
Olmazsa oyunu oynarken bellek ve ekran kartı kullanımına ve sıcaklık değerlerine bir bak zorlanıyorsa oyundan atıyor olabilir.
Hocam ayarları düşürüp de denedim. Zorlanıp atması imkansız bence. Diğerlerini denerim birazdan.

Vc++ kütüphaneleri yüklü mü? Hem Steam hem de oyunu yönetici olarak açtınız mı? Uyumluluk ayarlarından 8 yapmayı denediniz mi?
Evet yüklü. Yönetici açmadım ve uyumluluk ayarı yapmadım. Nasıl yaparım?

Steam masaüstündeki başlatıcıya sağ tıklayın ve oradan özellikleri seçin. Çıkan pencerede uyumluluk kısmına geçin. Alt seçeneklerde uyumluluğa Windows 8 ayarlayın ve altta bu programı yönetici olarak aç yazan yere tık atın. Uygula tamam yapın.

Çözüm
steam masaustu demissiniz ya o tam olarak nedir acaba ?
buldum: C:\Program Files\Steam (x86) içinde steam.exe uzantılı dosyaya sağ tıklayıp "Gönder" seçeneğinin üstüne gelin, açılan menüde "Masaüstü (kısayol oluştur)" seçeneğine tıklayın. Bu kadar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı