Thermalright Peerless Assassin 120 SE sistem uyumluluğu

stiga05fx

Picopat
Daha fazla  
Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB TL-C12C-S 120mm AMD-Intel uyumlu hava soğutucu... Bu kasama ve anakarta uyar mı? Tüm masayı kaplayan kasam var, bir zahmet uysun.

20231124_235258.jpg

😀

Kasanızın 160mm soğutucu desteği var, Peerless Assassin 120 SE ARGB ise 155mm. Yani soğutucu sığıyor.

Daha sonra ise RAM tarafına gelen fanın RAM'i etkileyip etkilemediği muhabbeti başlıyor. Bazı soğutucularda bu tasarım gözden kaçıyor veya üretici ürününü o şekilde üretmiyor, bu yüzden büyük tasarımlı RAM'ler yüzünden fanı yükseltmek durumunda kalınabiliyor ve bu durumda da fan yüksekliği arttığı için kasaya sığmayabiliyor.

Elinizdeki RAM'in yüksekliği 42.23mm;

1702151956227.png

Şu videodaki arkadaşta XPG D41 var, D41'in yüksekliği ise 45.8mm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arkadaş, fanı yukarı kaldırmak zorunda kalmış.

1702152021334.png

Dolayısıyla eğer senin de bu şekilde sağdaki fanı 160mm sınırlarını aşacak düzeyde yukarı kaydırman gerekirse, kasanın yan kapağını kapatamayabilirsin.

Tabii bu yazdıklarımın hepsi teorik. Çünkü videodaki adamın ne kadar yükselttiğini bilmiyoruz. Kaldı ki senin bu kadar yükseltmen gerekmeyecek, bu adam 45.8mm RAM'e göre yükseltme yapmış, seninki ise 42.2mm. Yani arada 3.6mm pay daha var.

Özetle, denemeden bilemezsin.

Kasanızın 160mm soğutucu desteği var, peerless Assassin 120 SE ARGB ise 155mm. Yani soğutucu sığıyor.

Daha sonra ise RAM tarafına gelen fanın RAM'i etkileyip etkilemediği muhabbeti başlıyor. Bazı soğutucularda bu tasarım gözden kaçıyor veya üretici ürününü o şekilde üretmiyor, bu yüzden büyük tasarımlı RAM'ler yüzünden fanı yükseltmek durumunda kalınabiliyor ve bu durumda da fan yüksekliği arttığı için kasaya sığmayabiliyor.

Elinizdeki RAM'in yüksekliği 42.23mm;

Eki Görüntüle 2047091

Şu videodaki arkadaşta XPG D41 var, D41'in yüksekliği ise 45.8mm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arkadaş, fanı yukarı kaldırmak zorunda kalmış.

Eki Görüntüle 2047092

Dolayısıyla eğer senin de bu şekilde sağdaki fanı 160mm sınırlarını aşacak düzeyde yukarı kaydırman gerekirse, kasanın yan kapağını kapatamayabilirsin.

Tabii bu yazdıklarımın hepsi teorik. Çünkü videodaki adamın ne kadar yükselttiğini bilmiyoruz. Kaldı ki senin bu kadar yükseltmen gerekmeyecek, bu adam 45.8mm RAM'e göre yükseltme yapmış, seninki ise 42.2mm. Yani arada 3.6mm pay daha var.

Özetle, denemeden bilemezsin.

Hocam riske girmeyip dükkana gidsem gamingentr ye orada takarlar mı yoksa internetten sipariş verip
evdemi takayım.

İade alırlarsa her şey tamam ama bunlar iade almaz gibime geliyor yok açılmış paket vs.
O zaman bir şey diyemem hocam. Bu tür büyük kule tipi soğutucularda maalesef RAM tasarımının yüksekliği devreye giriyor.

O zaman bir şey diyemem hocam. Bu tür büyük kule tipi soğutucularda maalesef RAM tasarımının yüksekliği devreye giriyor.

Neyse hocam sonunu düşünen huzura eremezmiş deneyek bakalım.

Bunu sormak gerek. Muhtemelen yapmazlar.

Takmayı dene, sığmazsa iade talebi oluşturursun en kötü. Bazı şeyler maalesef denemeden olmuyor :D

Kargo geldi şimdi bunu anakartı veya ekran kartını çıkartmadan takabiliyorum değil mi?

Son düzenleme:
Kargo geldi şimdi bunu anakartı veya ekran kartını çıkartmadan takabiliyorum değil mi?
Hocam içerisinden çıkan kitapçıklardan yardım alarak bakabilirsin. Anakartı sökmene gerek yok ama ekran kartını montaj sırasında elinin girmeyeceği bir durum olduğunda sökmen gerekebilir.

Hocam içerisinden çıkan kitapçıklardan yardım alarak bakabilirsin. Anakartı sökmene gerek yok ama ekran kartını montaj sırasında elinin girmeyeceği bir durum olduğunda sökmen gerekebilir.

Hocam pervaneyi RAM'in üstüne değil de diğer tarafa taksak olur mu RAM ışıklı ışıkları kapanmasını istemiyorum.

Hocam pervaneyi RAM'in üstüne değil de diğer tarafa taksak olur mu RAM ışıklı ışıkları kapanmasını istemiyorum
Soğutma performansı zayıflar, ama görsellik senin için önemliyse bir şey diyemem.

Geri
Yukarı