Tırların fiziği, matematiği nasıl işler?

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tırların fiziği nasıl işliyor? Yanal g kuvvetleri neye göre değişiyor? Virajlarda kuvvet nereden nereye olur? Çekicinin dönüşüne dorse nasıl tepki veriyor ve ne kadar açısı daralarak dönüyor? Merkez kaça maruz kalıyor mu?

Bu işlerin matematiği, fiziği, kanunu var mı?

Son düzenleme:
Tırların fiziği nasıl işliyor? Yanal g kuvvetleri neye göre değişiyor? Virajlarda kuvvet nereden nereye olur? Çekicinin dönüşüne dorse nasıl tepki veriyor ve ne kadar açısı daralarak dönüyor?

Bu işlerin matematiği, fiziği, kanunu var mı?

Var illaki hocam olmaz olur mu, bunlar dizayn edilirken de belli hesaplara göre yapılıyor sonuçta, ona göre bir kapasite vs belirtiliyor. Hesabını biliyor musun dersen bilmiyorum :) Tam olarak ne için gerekiyor?

Merkezkaç kuvveti diye bir şey yok, bahsettiğin şey tamamen fizikteki eylemsizlik ilkesinin sonucudur.

Merkezkaç kuvveti diye bir şey yok, bahsettiğin şey tamamen fizikteki eylemsizlik ilkesinin sonucudur.
Evet biliyorum ama öyle yazsam çoğunluk bilemeyeceği için böyle ifade ettim :)

Var illaki hocam olmaz olur mu, bunlar dizayn edilirken de belli hesaplara göre yapılıyor sonuçta, ona göre bir kapasite vs belirtiliyor. Hesabını biliyor musun dersen bilmiyorum :) Tam olarak ne için gerekiyor?
Tamamen merak. Ek olarak arabaların fiziğide merak konusu benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı