TN monitörü değiştirmeye gerek var mı?

Rec3p

Femtopat
Selam arkadaşlar, elimde şu an Acer 1080p 144 Hz 24 inç TN panel monitor var. Yeni almak istediğim monitör 1080p 27 inç 144 Hz IPS monitör. Şimdi sorum şöyle: Bu yeni monitörü alırsam film veya dizi izlerken görüntü kalitesinde artış olur mu yoksa eski monitörümle aynı görüntüsü kalitesinde mi olur? Yani yeni monitör almama gerek var mı? Muazzam bir görüntü farkı olur mu arada?

Not: Çünkü şu anki monitörümde film ve dizi izlerken pek iyi bir görünte alamıyorum ama mesela Barış Özcan gibi kanalları izlerken görüntü cam gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, elimde şu an Acer 1080p 144 Hz 24 inç TN panel monitor var. Yeni almak istediğim monitör 1080p 27 inç 144 Hz IPS monitör. Şimdi sorum şöyle: Bu yeni monitörü alırsam film veya dizi izlerken görüntü kalitesinde artış olur mu yoksa eski monitörümle aynı görüntüsü kalitesinde mi olur? Yani yeni monitör almama gerek var mı? Muazzam bir görüntü farkı olur mu arada?

Not: Çünkü şu anki monitörümde film ve dizi izlerken pek iyi bir görünte alamıyorum ama mesela Barış Özcan gibi kanalları izlerken görüntü cam gibi.
Kiminin gözü va panele, kiminin gözü tn kimininkide ipse alışık. Sen ipse geçtiğinde etki etmeyedebilir , gidip teknoloji mağazalarından deneyip bakın.

24 İnç Lenovo TN panel monitörümü satıp 27 İnç İPS panel monitör aldım. O sıra God of War oynuyordum. Sanki başka bir oyun oynuyormuş gibi hissettim. Aradaki fark çok iyiydi bana göre. Maddi durumun iyi ise değiştir.

TN ile IPS arasında dağlar kadar fark var. Gerek siyahları gösterme kapasitesi, gerek renk doğruluğu, gerekse görüş açısı olsun. TN panellerden çok çekmiş biri olarak söylüyorum, IPS harici alacağım tek panel OLED olur.

Hocam monitörün ayarlarını kurcalamaya denediniz mi? YouTube üzerinde cam gibi olup film izlerken neden öyle olsun ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı