Toplama PC Çalışmama Sorunu

WessauR

Kilopat
Daha fazla  
PC topladım, bağlantılarını da düzgün yaptığıma eminim. Ama PC açılmadı, sorununu bulamadım. Sorunu nedir? Acaba güç kaynağı mı yetersiz geldi? 550W PSU. Sadece güç kablosunu taktım çalıştırmaya çalıştım lakin hiçbir şey olmadı. Ne ışık yandı ne de bir ses çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın özelliklerini ayrıntılarıyla yazın ki PSU yetersiz mi bilelim. Ben güç bağlantılarını doğru yapmadığınızı düşünüyorum. Özellikle anakartın güç bağlantısını eksik yapmış olabilirsiniz.

Anakarta bağlanan girişleri doğru ve eksiksiz taktıysanız sorun güç kaynağının kablosunda olabilir. Mümkünse başka PSU'nun kablosuyla fişe takın. Olmadı güç kaynağınızın düğmesi açık mı yoksa kapalı mı kontrol edin. Aynı sorunu yaşamıştım. Yeni bi PSU almıştım ve PC açma düğmesine basınca hiç birşey olmadı. Ne ışık geldi ne ses. PSU kablosunu değiştirince düzelmişti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı