Toplama PC mi Yoksa PS4 Mü ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İkisi arasındaki seçimi exclusive oyunlar belirler. Bunun dışında PS4 grafikleri tatmin edici. Ancak grafiklerde her şey ultra olsun gibi bir takıntın varsa PC'ye yönel. Bana kalırsa ikiside gerekiyor. PS4'üm var, ancak güçlü bir PC'nin eksikliğini hissediyorum. Sistem gereksinimi gibi konularla uğraşmak istemiyorsan, haklısın. Oyunlar konsola göre optimize edilir. Ve sistem gereksinimi diye bir kavram yoktur. Ve konsol uzun ömürlüdür. Mesela CoD: Advanced Warfare, PS3 ve Xbox 360'a çıktı. PS3, Xbox 360 zamanından kalma bir PC'n olsa bu oyunları oynamak hayalden ibaret olurdu. PS3 ve Xbox 360'ta yeni çıkan oyunların grafikleri artık gözümüze hoş gelmiyor. Ancak o oyunları oynayıp, tadını çıkarabiliyorsun. Ben PS4 derim. Yeni çıkan oyunların çoğu, ultra detay grafiklerde olmasa bile, grafikleri gayet güzel. Ayrıca exlusive oyun kısmı da var.

Şöyle yapalım. Arkadaşların en çok hangisini kullanıyorsa onu al. Çünkü seninle oynayacak biri olmadığında bir süre sonra sıkılıyorsun.

Karar verdiğin zaman eski konulardan 2000 TL'ye sistem önerisi falan diye bakarsın.

Şöyle yapalım. Arkadaşların en çok hangisini kullanıyorsa onu al. Çünkü seninle oynayacak biri olmadığında bir süre sonra sıkılıyorsun.
Aynen sen ileride sadece bu tür oyunlar oynamayacaksın. Co-op oyunlar oynamak istediğin zaman arkadaşlarınla zevk alacağın bir oyun oynamak isteyeceksin. Arkadaşlarının hepsinde PS4 olmayabilir ama çoğunda mutlaka düşük sistem gerektiren CS:GO vs. oyunları kaldıracak bir PC vardır. Sonuç olarak PC al gitsin!

Hepinizin düşünceleri ve fikirleri açısından teşekkür ederim. Ama daha önce hiç PS sahibi olmadım. 2000 TL ye max 1.5-2 yıl arası ultra high arası götürür.(GTX 980 ni saymazsak) ondan sonra tökezlemeye başlıycak. Ayrıca benim için arkadaş falan olmasada olur. Ama gerçekten ikisinden de istiyorum çok kararsızım...

O zaman ikisini de almaktan başka yol kalmıyor. Bir süre sonra birini alabilirsin.

O zaman ikisini de almaktan başka yol kalmıyor. Bir süre sonra birini alabilirsin.
Keşke öyle olsa kardeşim. Benim aile biraz cins bir aile yeni bir teknolojik alet alındığı zaman bir üst modelini almak için 2 yıl beklemek zorunda kalıyorum bazende 3. O yüzden sadece birini seçmek zorundayım. PC alırsam PS4 almak imkansız benim için.

İstediğin zaman kullanabileceğin bir LCD mevcut ise PS4 al, yoksa PC toplarsın. Anladığım kadarıyla 2000 TL'lik bütçe seni tatmin edecek gibi durmuyor. 1.500 TL civarı 1 oyunla birlikte PS4 alıyorsun sanırım, kalan parayla 1 oyun daha alıp yeni oyunlar için para biriktirirsin.

Bence PC almalısın dostum. PS4 oyunlarını PC 'de emulator ilede çalıştırabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı