Toplanacak olan Ryzen 5 7500F - RTX 4060 Ti sistem nasıldır?

Direk en ucuzunu alın. Isınan bir kart değil 3.fan olunca 2 derece daha serin çalışır ve görünüş olarak tatmin eder. 3.fan olunca aradaki fark gereksiz büyüyor. Ben bütçede attığım şekilde öneririm. Onun dışı size kalmış.

Mesela bu.

Hocam R5 7500F ve R5 7600 aynı işlemci, sadece birinde ekstra grafik birimi var ve aynı fiyat niye inatla R5 7500F istiyorsunuz? Onu anlamadım. 3 fanlı ekran kartı ve sıvı soğutmaya gelecek olursak bunlar sadece görsellik için tercih edilecek ürünler bunları alacaksanız biraz daha paraya kıyın ve akvaryum kasa tercih edin bari.

Ama performansa baktıgımda 7500F daha iyi çıktı.

@Kaan Diktaş ın attığı sistemde güzel ama ben 7500F bir de 3 fanlı ekran kartı olsun bir de yanında da Corsair HD 100 sıvı soğutma alacağım.

En ucuzlar kalitesiz olur genelde ben MSI Gaming X'ya da Gigabyte düşünüyorum.

Hocam marka bazlı gidiyorsunuz. Model bazlı gidin MSI ve Gigabyte'ın Galax'dan daha aşağı seviyede olduğu modelleri var. Örnek:

Mesela bu.

Ama performansa baktıgımda 7500F daha iyi çıktı.

Test videosunu atar mısınız?

@27Muhammed27 bu arada 3 fanlı ekran kartının 2 fanlıya göre daha iyi bir soğutma sağladığı şehir efsanesi gibi bir şey, belki aynı modelin 2 ve 3 fanlı modellerinde 2-3 derece fark olabilir ama Dual olup 3 fanlılara taş çıkartacak bir sürü model var.

Hocam marka bazlı gidiyorsunuz. Model bazlı gidin MSI ve Gigabyte'ın Galax'dan daha aşağı seviyede olduğu modelleri var. Örnek:

Zaten ben bu ikisine asla yönelmem.

@27Muhammed27 bu arada 3 fanlı ekran kartının 2 fanlıya göre daha iyi bir soğutma sağladığı şehir efsanesi gibi bir şey, belki aynı modelin 2 ve 3 fanlı modellerinde 2-3 derece fark olabilir ama Dual olup 3 fanlılara taş çıkartacak bir sürü model var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarında 2 3 FPS farkı var yani o kadarına da gerek yok.

1714373298638.png

😃

Dediğim gibi aynı işlemciler.

Markaların önemi soğutucu değilmu hocam.
Ben bu fiyatlardan daha ucuza 3 fanlı MSI Gaming X 4070 buldum onu düşünüyorum.

Var yani 4070'li ama ben hazır sisteme güvenmem hem de ekran kartları dandik Galax falan oluyor ömürleri de kısa oluyor ama genelde çevremdekiler hep toplama alıyor.

Yalnız 4060 Ti da dandik kart. Hani dandik kart kullanacağına dandik marka kullan en azından performansın iyi olur.

Bu arada Galax da dandik değil adamların ROG Strix ve Suprim X gibi modelleri gömen ürünleri var.

Yalnız 4060 Ti da dandik kart. Hani dandik kart kullanacağına dandik marka kullan en azından performansın iyi olur.

Bu arada Galax da dandik değil adamların ROG STRIX ve Suprim X gibi modelleri gömen ürünleri var.

Bununla istediğim performansı alabilir miyim?

Çok rahat alırsın. Taş gibi karttır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaan hocamın attığı ürünleri yani sistemi alın. Markadan yürüyorsunuz tamamen yanlış. Bütçeyi çok kötü değerlendireceksiniz marka marka derken.

Yeni konular

Geri
Yukarı