Toplum sıkıntıları nelerdir?

• Konuyu başlatan die
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 432
Tembellik. 30.000 TL alıp sadece çay kahve içmek için ofise giden memurdan hiç ders çalışmayan bir öğrenciye kadar herkes tembel. Ülkenin hiçbir sorunu herkes bu şekilde tembelken çözülemez.
Peki tembeller arasından çıkmaya çalışırken hastalığı yüzünden geride kalan DEHB'liler, ve onlara tembel denilmesi?

Toplumda direkt her şey sorun, yardım alamamak bile.

Öğrencilere yeterli imkan verilseydi bu zamana kadar böyle sıkıntılarda olmazdı önce eğitim sistemini gözden geçirmeleri lazım.
Eğitim sistemiyle uğraşanların yapması gereken çok şey var zaten. Eğitim sistemi de öğrenciyi gereksiz yorup tembelliği kamçılıyor.

Bu biraz yanlış bakış açısı. Çünkü Türkiye'de bunun tersi çalışkanlık değil kölelik olarak algılanıyor. Bir kişinin temel haklarını kullanması konsere gitmesi arkadaşları ile buluşması lüks ve vakit kaybı olarak görülüyor. Buna tembellik deniliyor halbuki bunlar insani haklar.
Konsere giden kişi tembel değildir, bu bir kriter değil. Fazla çalıştırılan kişi köledir.
Sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiği halde getirmeyen tembeldir. Ders çalışması gerektiği halde son güne kadar çalışmayan ve sadece eğlenen öğrenci, işini yapıp mail ve toplantılarla ilgilenmesi gerekirken çay kahve içen memur, müşteri ile ilgilenmesi gerekirken telefonla oynayan görevli...

Peki tembeller arasından çıkmaya çalışırken hastalığı yüzünden geride kalan DEHB'liler, ve onlara tembel denilmesi?

Toplumda direkt her şey sorun, yardım alamamak bile.
Bu bir hastalık. Bile isteye yapılan tembellik değil. Bunu ayırt etmek gerek.

Eğitim sistemiyle uğraşanların yapması gereken çok şey var zaten. Eğitim sistemi de öğrenciyi gereksiz yorup tembelliği kamçılıyor.

Konsere giden kişi tembel değildir, bu bir kriter değil. Fazla çalıştırılan kişi köledir.
Sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiği halde getirmeyen tembeldir. Ders çalışması gerektiği halde son güne kadar çalışmayan ve sadece eğlenen öğrenci, işini yapıp mail ve toplantılarla ilgilenmesi gerekirken çay kahve içen memur, müşteri ile ilgilenmesi gerekirken telefonla oynayan görevli...

Bu bir hastalık. Bile isteye yapılan tembellik değil. Bunu ayırt etmek gerek.
Yok biliyorum, zaten bende sahibim DEHB'ye.

Sadece toplumun en büyük sorununun sıyrılmak isteyene de çözüm vermemesi olarak görüyorum, ben 16 yaşına kadar teşhis almadım.

Yok biliyorum, zaten bende sahibim DEHB'ye.

Sadece toplumun en büyük sorununun sıyrılmak isteyene de çözüm vermemesi olarak görüyorum, ben 16 yaşına kadar teşhis almadım.
İnsanlar bilinçli değil. Bilinçli olmaları için tembel tembel TV izlemek yerine bir şeyleri merak edip öğrenmeleri, sorumluluklarını düzgün yerine getirmeleri lazım. Çocukta bir farklılık olduğunu gözlemlemek hem aile, hem öğretmenler, hem de doktor sorumluluğu. Yine tembelliğe bağlayabiliriz.

İnsanlar bilinçli değil. Bilinçli olmaları için tembel tembel TV izlemek yerine bir şeyleri merak edip öğrenmeleri, sorumluluklarını düzgün yerine getirmeleri lazım. Çocukta bir farklılık olduğunu gözlemlemek hem aile, hem öğretmenler, hem de doktor sorumluluğu. Yine tembelliğe bağlayabiliriz.
Benim fark etmem DEHB'li bir arkadaşım ile tanışmam ile oldu mesela, hayatım boyunca kendimi aptal sanmıştım. İlaçları aldığım andan beri içinde keşke ailem bilinçli olsaydı düşüncesi var ama çare yok, ben bilinçli aile, öğretmen ya da birey olabilirim artık. Böyle yayılacak zamanla umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı