Başarılı Kurulum Toshiba L70A-13E macOS |Sierra| 10.12 |Windows 10 Dual Boot

Merhaba arkadaşlar

macOS Sierra' yı başarılı bir şekilde kurmuş bulunmaktayım.

Sistem özelliklerim sırasıyla :

• Intel® Turbo Boost Technology 2.0 destekli 4. nesil Intel® Core™ i7-4700MQ işlemci
  • 16 GB DDR3L 1600 MHZ RAM
  • İntel Mobile HD Graphics 4600
  • Atheros AR956X Wireless Adapter
  • Atheros AR8161 PCI-E Ethernet kartı
  • Atheros AR3012 Bluetooth 4.0
  • Samsung SSD 840 EVO 120 GB
  • Toshıba Sata 3 1 TB HDD
  • 1X USB 2.0 2X USB 3.0
  • Ses Kartı Conexant (CX20751-11Z)
  • 17,3 FHD LCD Ekran
  • Nvidia GT 740M 2GB DDR3 Harici Ekran Kartı
Çalışan Donanımlar:
  • İntel Mobile HD Graphics 4600 Mobile Ekran Kartı
  • 1X USB 2.0 2X USB 3.0
  • Toshiba FHD Web Kamerası

Çalışmayan Donanımlar:
  • Batarya göstergesi

toshSAc75_2.jpg

Genellikle çoğu donanımın çalışmasın da bir sıkıntı yaşamadım fakat ekran kartında zorlandım. Dahili ekran kartını tanıtmak zulüm gibi bir şey oldu benim için. Fakat ekran kartını tanıtdığım da aslında ne kadar kolay olduğunu anladım.

Baştan başlıyacak olursak kurulum için macOS Sierra sistem imajını @montezuma hocamızın hazırladığı imajı kullanarak Toshiba 16 GB belleğime Win32 Disk Imager ile belleğime yazdım. Sonra sistemi yeniden başlatarak BIOS dan gerekli ayarlamaları yaptım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Sorunsuz bir şekilde kurulum ekranına ulaştım. Ve disk izlencelerinden gerekli bölümü oluşturdum ve kuruluma başladım.

macOS-Sierra.jpg

Kurulum bittikten sonra Clover bootleoder'ı yükledim ama burda önemli husus UEFI bir kurulum yapmadığım için ayrıyetten Windows üzerinden Paragon Disk Magic ile bir EFI bölümü oluşturdum ve macOS üzerinden Clover configurator ile EFI bölümü mount ettim.

Ve Clover bootleoder ile oluşturduğum dosyaları Config.plist dosyasında gerekli değişikleri yaparak EFI bölümüne attım ve sistemi yeniden başlattım. Ve ekran kartını tanıtmak için gerekli kextleri yükledim ve ekran kartınıda başarılı bir şekilde tanıttım.

Ses kartını da VoodooHDA ile tanıttıktan sonra sistemi kullanmaya başladım. Şu anda tek eksiğim internet bağlantısı onun içinde TP-LINK TL-W725N alıp kullanmayı düşünüyorum.

Eğer aynı model bir cihaz sahibi var ise seve seve yardımcı olurum. Sorularınız olursa yorum yapmanız yeterli. İyi forumlar :):):)

Dosya Ekleri

• toshSAc75_2.jpg
    toshSAc75_2.jpg
    15,9 KB · Görüntüleme: 118
  • macOS-Sierra.jpg
    macOS-Sierra.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 246
merhabalar. ben daha önce hackintosh olaylarına girmedim yeni bir pc toplamam ile beraber merak sardım bu duruma. bana rehberlik edebilecek bir forumda olduğumu düşünüyorum ön araştırmalar yaptım fakat nereden nasıl başlaycağımı tam olarak bilmiyorum. sistemimi mi soracak olursanız işlemcim intel İ7 6700k 4.0ghz- anakart asus maximus hero8 ddr4- Ram 2*8gb corsair vengiance 3000mhz cl15-240 gb sandisk ssd (system)-(ekran kartı seçimimim içinde araştırmalar içerisnde olduğumdan dolayı eski ekran kartım olan Nvidia 9800GT 1gb 256bit ddr3ekran kartını kullanıyorum ) klavye mouse takımımda microsoft wireless keyboard ve wireless mouse

merhabalar. ben daha önce hackintosh olaylarına girmedim yeni bir pc toplamam ile beraber merak sardım bu duruma. bana rehberlik edebilecek bir forumda olduğumu düşünüyorum ön araştırmalar yaptım fakat nereden nasıl başlaycağımı tam olarak bilmiyorum. sistemimi mi soracak olursanız işlemcim intel İ7 6700k 4.0ghz- anakart asus maximus hero8 ddr4- Ram 2*8gb corsair vengiance 3000mhz cl15-240 gb sandisk ssd (system)-(ekran kartı seçimimim içinde araştırmalar içerisnde olduğumdan dolayı eski ekran kartım olan Nvidia 9800GT 1gb 256bit ddr3ekran kartını kullanıyorum ) klavye mouse takımımda microsoft wireless keyboard ve wireless mouse
Zaten onlarca rehber var forumda, kurulum yapmayı deneyebilirsin. Sonraki sorunlarda, konu açabilir bizlere sorabilirsin.

Merhaba arkadaşlar

macOS Sierra' yı başarılı bir şekilde kurmuş bulunmaktayım.

Sistem özelliklerim sırasıyla :

• Intel® Turbo Boost Technology 2.0 destekli 4. nesil Intel® Core™ i7-4700MQ işlemci
  • 16 GB DDR3L 1600 MHZ RAM
  • İntel Mobile HD Graphics 4600
  • Samsung SSD 840 EVO 120 GB
  • Toshıba Sata 3 1 TB HDD
  • 1X USB 2.0 2X USB 3.0
  • 17,3 FHD LCD Ekran
  • Nvidia GT 740M 2GB DDR3 Harici Ekran Kartı
Çalışan Donanımlar:
  • İntel Mobile HD Graphics 4600 Mobile Ekran Kartı
  • 1X USB 2.0 2X USB 3.0
  • Toshiba FHD Web Kamerası

Çalışmayan Donanımlar:
  • Batarya göstergesi

Eğer aynı model bir cihaz sahibi var ise seve seve yardımcı olurum. Sorularınız olursa yorum yapmanız yeterli. İyi forumlar :):):)

Hocam ekran kartı için gerekli kext nerdedir acaba? Aynı bilgisayar var bende de. Bir de wifi sorununu çözdünüz mü? Onun için bir kext var sanırım.

Arkadaşlar uzun zamandır foruma giremiyordum kusura bakmayın. Açık ve net anlattığımı düşünüyorum konu kirliliği olmaması için özelden yazarsanız sevinirim.

Saygılarımla...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı