Toshiba Satellite A-300 Mavi Ekran Hatası athwbx.sys

exper123

Kilopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşımın bilgisayarına Windows 8.1'e formatladım. Bilgisayar çok güzel oldu ama mavi ekran hatası vermeye başladı. Muhtemelen sürücülerin biri uyumsuzluk yaşatıyor. Daha önce hiç Windows 8.1 kurulmamış ama bilgisayar Windows 8 ile kullanılmış. Onda böyle bir sıkıntı olmamış. Sanırım Windows 8.1'in bir sıkıntısı. BIOS'u da güncelledim ama hata devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Marka-Model
Toshiba Satellite A-300

Minidump
Yandex.Disk

Arkadaşım kullanıyor. Hangi durumlarda aldığını net bilmiyorum ama normal kullanımda bile aldığını söyledi. Aygıt yöneticisinde tanınmayan donanım yok. Bende eski bir sistem olduğu için uyumsuzluk yaşattığını düşünüyorum zaten. Sebebini bulabilirseniz sevinirim. Ona göre Windows 8 kuracağım.

Intel'in otomatik güncelleme programı güncelleme bulamadı.

@Murat5038 bakabilir misin ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios en günceli 2010 tarihli. Yani Win 8'e kadar gidebilmiş.
Kart okuyucu ve laptop modem sürücü eski, İntel grafik sürücü eski, Realtek ethernet sürücü eski, Toshiba ACPI sürücü güncel değil, AVG kaldır, Etheros sürücü güncel değil, Touchpad güncel değil.
Kısaca hiçbirşey güncel değil.

Güncel olmadığını biliyorum. İlk güncellediğimde hata vermişti bende 2. formatta güncelleme yapmadım.

Kablosuz ağ bağdaştırıcı sürücüsünü güncellerken aynı hatayı veriyor. Sanırım sorun bu aygıtta. Ne yapmalıyım ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı