Toshiba Satellite C55 Sistemde eGPU RX570 Görüntü Vermiyor

Suat Atıcı

Centipat
Merhabalar, bir ay önce Mini PCI Express aldım ve RX 570 aldım her şeyim var. Bilgisayarı taktim ama ekran açılıyor fakat ekran kartı okunmuyor. BIOS'ta Uma Only vb seçenekleri yok. Ne yapacağımı bilmiyorum, yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarım Toshiba Satelitte C55, 8 GB RAM, Intel Graphic 4000, i5 3230M var. Yardımcı olun lütfen.

Merhabalar, bir ay önce Mini PCI Express aldım ve RX 570 aldım her şeyim var. Bilgisayarı taktim ama ekran açılıyor fakat ekran kartı okunmuyor. BIOS'ta Uma Only vb seçenekleri yok. Ne yapacağımı bilmiyorum, yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarım Toshiba Satelitte C55,8 GB RAM, Intel Graphic 4000, i5 3230M var. Yardımcı olun lütfen.
Hocam monitörünüz vga dır büyük ihtimal bunun tek çözümü rx570 görmesi için hdmi vga dönüştürücü lazım ekran kartı hdmi istiyo

BIOS'u açık olmayan cihazlarda dGPU'yu kapatmak ve PCI Gen hızlarını ayarlamak için yazılım gerekiyor. Ücretli bir yazılım. Mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz isterseniz.

@277445 Toshiba sistemlerin ekranları bildiğim kadarıyla onboard GPU'ya bağlı, yani HD Graphics GPU görüntü veriyor. VGA girişi ile alakalı olsa bile kartı yine de tanıması gerekirdi.

Merhabalar, bir ay önce Mini PCI Express aldım ve RX 570 aldım her şeyim var. Bilgisayarı taktim ama ekran açılıyor fakat ekran kartı okunmuyor. BIOS'ta Uma Only vb seçenekleri yok. Ne yapacağımı bilmiyorum, yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarım Toshiba Satelitte C55, 8 GB RAM, Intel Graphic 4000, i5 3230M var. Yardımcı olun lütfen.
Aynı bilgisayardan bende de var ne tür bir sorun var aygıt yöneticisinde çıkıyor mu eGPU? foto atarsan belki yardımcı olabilirim eğer elinde bu varsa bu harici monitorden görüntü alman gerekir su cihazı alman lazım Mini PCI-E Ekspress V8.0 EXP GDC 4250p HARİCİ EKRAN KARTI ATX POWER LAPTOP TAKMA HDMI APARATI KART Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
1574856246663.png

Toshiba Satelite L50 serisi var bendebu atmış olduğun cihazdan aldım. Bios ayarları içerisinde
Power on Display bölümünde External Display Device yazıyor açtığımda sadece HDIM çıkıyor açtığımda ekran kartı ile ilgili herhangi birşey olmuyor nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Dostum" hd graphics" i kapamalısın. Eğer bu işlemi tamamladıktan sonra olmadıysa biosu modlaman gerekir. Sebebi ise güvenli ve ön tanımlı olması bir kaç wireless adptörü dışında başka bir ekipman kabul etmiyor oluşu. Aynı bilgisayarın D serisi var bende olursa haber et bende yapmayı planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı