Toshiba Satellite S50-B120 CS:GO FPS Düşüşü

Guthwine55

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Toshiba Satellite S50-B-120 markalı laptopum var. Fakat pek memnun değilim. Cs-Go oynarken bile anlık fps düşüşleri yaşıyorum. Grafik ayarlarını otomatik olarak ayarladığımda bazı detayları yüksek seçiyor ama tüm ayarları en düşüğe alsam bile bu fps düşüşleri gitmiyor. Ortalama 25-60 arası fps alıyorum. Sistemi özellikleri şu şekilde: 4. Nesil i5-4200U işlemci 1,60 / 2,60 Turbo GHz // 8GB DDR3L RAM (1,600 MHz) // AMD Radeon™ R7 M260 Ekran kartı. Bu arada ekran kartı yazılımından her şeyi performans ayarına getirdim. Sizce bu sistemin Cs-Go'da bile kasması normal midir? Eğer normalse bu sistemin eksiği nedir? Birde bu sistemde ekran kartı ya da işlemci yetersizse bunları laptoplarda değiştirme şansım var mıdır acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler
s1.gif
Bu arada sistem ayrıntılarım burada mevcut: http://www.toshiba-turk...ts/satellite-s50-b-120/

Cihazınızın oyundaki ısı değerlerini paylaşırmısınız ? Ekran kartı ve işlemciniz oyunu yüksek ayarda oynamak için yeterli. Ekran kartı ve işlemci maalesef değiştiremezsiniz.

Bilgi için teşekkür ediyorum. 2 farklı programla ölçüm yaptım GPU ve CPU ısı değerleri 75-77 derece seviyesinde. Bu arada laptop soğutucuda kullanıyorum bu değerler soğutucu ile.

Soğutucu ile vardığınız ısı değerleri biraz fazla fan temizliği yapmanızı tavsiye ederim.

İlgin için teşekkür ederim hocam ama sorun başka birşey diye tahmin ediyorum :) Test yaparken gözüme birşey takıldı. Oyun sırasında GPU kullanımım %0a düşüyor ve bu sırada fps aşırı bir düşüş yaşıyor. Eklediğim resimde bakarsanz sol tarafta GPU kullanımı %95- CPU kullanımı %82 ve fps 71 ancak sağdaki resimde GPU kullanımı %0 - CPU kullanımı %83 ve fps 22. Gpu kullanımı neden 0a düşer problem bu yüzdenmidir acaba bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim :)
Adsız.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı